Zápas hosté rozhodli až v závěrečné třetině především zásluhou Mariana Čarneckého, který nastřílel téměř polovinu bodů. Krnov si upevnil průběžnou třetí příčku v soutěži. Společně s Ostravou, Hladnovem a Porubou tak tvoří kvarteto, které aspiruje na titul krajského přeborníka.

Nový Jičín rovná se velmi silný soupeř. A na domácí palubovce dvojnásob. Spoléhá zejména na zkušeného rozehrávače Medka, který je členem prvního mužstva v nejvyšší české soutěži MBL. Domácí byli lepší především v úvodní čtvrtině, kdy snadno rozebírali soupeřovu obranu. Hosté se dostávali do hry velmi těžko, ale jejich hra měla vzestupnou tendenci.

Krnov těžil ze hry zkušených hráčů Janovského, Velčovského a bratrů Čarneckých, kterým sekundoval Lukáš. Hráč druholigové Olomouce se tak představil v krnovském dresu vůbec poprvé. Postupný obrat přinesla až adaptace na zónovou obranu domácího mužstva, které srazily do kolen trojky aktivního Mariana Čarneckého.

BC Nový Jičín B – BK Den Braven Krnov 68:78
Body: Marian Čarnecký 29, Velčovský 15, Lukáš 11, Janovský 8, Martin Čarnecký 7, Blejchař 6, Svěchota 2, Němec, Dvořáček.

(eya, kov)