Čtyři zápasy, čtyři vítězství. Prozraďte, čekal jste tak senzační vstup do nové sezony?

Když budu mluvit po pravdě, nečekal jsem to. Hlavně proto, že jsme zatím v odehraných zápasech nenastoupili kompletní. Ale na druhé straně ostatní hráči až na vyjímky splnili přesně to, co jsme chtěli hrát.

Takže jsme šli těmto výhrám hodně naproti. Říká se, že štěstí přeje připraveným a to se nám zatím splňuje. Ovšem tabulka skupiny nám prozrazuje, že jsme hráli proti mužstvům ze spodní části tabulky a ta lepší nás teprve čeká.

V kabině asi panuje velká spokojenost, že?

Prozatím ano, hlavně na hráčích je to vidět. Jenom mi říkají, pane trenére, zase to byl suchý špíl, tedy vyhraný zápas v klidu. Ale já to prožívám jinak, jsou to velké nervy. A někdy mi dlouho trvá něž to všechno vydýchám.

Prakticky ve všech zápasech jste strhli vítězství na svou stranu až v dramatické koncovce, s Karvinou dokonce až v prodloužení. Jak to děláte?

Máme prověřený tým hráčů, kteří mají s takovými koncovkami dost zkušeností. Je to hlavně v psychické i fyzické kondici hráčů. V loňské úspěšné sezóně jsme hráli čtyři prodloužení a všechna jsme vyhráli. Takže kluci si věří. Navíc máme vyloženě typy hráčů, kteří si v takových situacích libují a dokáží strhnout i ostatní.

Jsou to třeba rozehrávač Opršal, na křídle Biskup či pod košem Cikánek. Třeba konkrétně v zápase v Karviné jsme prohrávali o koš a rozehrávali poslední akci. To co provedl s obranou rozehrávač Opršal nemělo chybu, když nahlásil nacvičenou akci a pak ihned najel do koše. A pak v prodloužení naprosto ideálně přihrál pod koš Gazdíkovi, když celá obrana „visela“ na druhém pivotu Cikánkovi. Je to prostě i v inteligenci hráčů.

Funguje tým podle vašich představ? Který z hráčů vám zatím dělá největší radost?

Bohužel tréninky neprobíhají tak, jak bych chtěl. Kluci mají taneční, na školách byly virózy, mají dlouho vyučování. Takže se kompletní téměř nescházíme. Ale nestěžujeme si, zatím se nám daří. Od loňska mám takovou „divnou“ zkušenost. Čím hůře vypadají hráči na tréninku, tím lépe pak hrají. Tady máme tedy dost velké rezervy.

Z jednotlivců bych mohl vyzdvihnout rozehrávače Opršala. Nejen dává body, ale plní svou funkci rozehrávače a rozděluje míče. Na křídle zahrál výborný zápas se Sokolem pražským Petr Gross, ale pak se bohužel zranil. Vynikající vstup do sezóny měl Marek Lukáš, který prakticky rozhodl zápas ve Valašském Meziříčí. Byl to jeho první zápas a to přijel pozdě v noci z atletických závodů v Praze.

Také Jakub Hlaváček hraje v pohodě a je to naše jediné vysoké křídlo. Své výšky 196 cm využívá v nájezdech pod koš soupeře. Pod košem máme docela silnou trojici Meca, Cikánek a Gazdík. Hlavně Kuba Gazdík těží z toho, že obrana je zaměřena na Mecu či Cikánka a on má mnohem více prostoru. Také druhý rozehrávač Smička patří k základním kamenům týmu a už ví, jaká je jeho role v zápase.

A co zranění? Proti Karviné jste nastoupili hned bez několika opor…

Na rozdíl od loňska, kdy se nám zranění spíše vyhýbala, letos je to mnohem horší. V prvním zápase se zranil Biskup, pak ho následoval Tománek. Ve škole si přivodil výron kotníku Gross a k tomu měl atletiku Lukáš. Naštěstí se do druhého kola vrátil Biskup a ve Valašském Meziříčí Lukáš, takže jsme zápasy zvládli.

Doufám, že se do příštích zápasů dá dohromady Petr Gross a tak zvýší naši údernou sílu z pole. Protože nás čeká pravděpodobně nejsilnější soupeř v podobě BK Jihlava, která na rozdíl od nás, všechna svá utkání vyhrála suverénním způsobem rozdílem třídy.

Po úvodu jste se vyhoupli na čelo dorostenecké ligy a máte jednobodový náskok. Můžeme se těšit podobnou sezonu, jakou byla ta loňská s kadety?

Na to je ještě příliš brzy, uvidíme jak se nám podaří zápas s Jihlavou. Pak máme dost důležitý zápas v Přelouči, která je rezervou Pardubic. Bude záležet na tom, kolik extraligových hráčů proti nám postaví. Prozatím nevyhráli, ale budou se snažit za každou cenu dostat se nahoru, tak očekávám opět vyrovnaný zápas. Po těchto utkáních pak budeme moci říct, jak jsme na tom.