V Ostravě jste zvítězili o necelých deset bodů, domácí byli outsiderem. Co říkáte na výkon svých svěřenců?

S konečným výsledkem jsme opravdu spokojeni, protože nám zajistil postup do finálové skupiny, aniž bychom se museli spoléhat na výsledky jiných mužstev. Takže můžeme říct, že jsme si postup vybojovali sami. A to mě jako trenéra těší. Něco jiného je ale předvedená hra, tam jsem nebyl spokojen s průběhem prvního poločasu v obraně a hlavně se závěrem utkání, kde jsme jako tým udělali spoustu chyb. Ty by se nám nemusely vyplatit v těžkých zápasech finálové skupiny.

Dost bodů jste dostali poté, co soupeř aplikoval zónovou obranu. Proč vám dělala takový problém?

V koncovce zápasu, tedy asi od 35. minuty, přešel soupeř do zónové obrany 2/3, která mu přinesla úspěch v prvním vzájemném utkání v Krnově. Tehdy jsme nebyli schopni dát téměř 7 minut koš a dobře rozjetý zápas jsme prohráli. I tentokrát kluci nedodržovali taktické pokyny a místo toho, aby se snažili napichovat obranu a přihrávat na volné nabíhající hráče, opět jsme si staticky přihrávali kolem dokola. A v závěru útočného limitu pak někdo vystřelil z nepřipravené pozice a tudíž nepřesně. Naštěstí jsme byli v bonusu a po faulech jsme mohli střílet trestné hody, které nám pomohly udržet náskok.

Před zápasem bylo jasné, že o pozici mezi nejlepším kvartetem nepřijdete. Nepodřídil jste tedy tomu taktiku?

Naše pozice až tak jasná nebyla, protože chřipková epidemie, která řádí v celé České republice, mohla zasáhnout jakékoliv družstvo. A pak by se daly očekávat velmi překvapivé výsledky. I když jsme doufali, že Karviná prohraje na palubovce suverénní Jihlavy, raději jsme si chtěli vybojovat postup sami. A tomu jsme uzpůsobili i sestavu. Navíc i kluci chtěli soupeři oplatit porážku v Krnově, protože byla naprosto zbytečná. Po zápase odjeli Cikánek, Opršal a Kopf vlakem do Plzně, kde ihned nastoupili za tým Opavy v extralize, takže o nějakém šetření sil nemůže být ani řeč.

V utkání exceloval Kopf. Akvizici posil z Opavy hodnotíte určitě kladně, že?

Všechny zápasy, ve kterých opavští hráči nastoupili jsme vyhráli, to o něčem svědčí. Přece jen extraliga je mnohem náročnější soutěž, kde je všechno rychlejší a je více o obraně. Všichni tři se dokázali v krnovském dresu prosadit. Nejlepší volbou byl pro nás samozřejmě Matúš Kopf, který potvrdil svoji pověst dobrého střelce. Také rozehrávač Kupčík nám hodně pomohl proti Karviné. Bohužel onemocněl mononukleózou a tím pádem má zákaz jakéhokoliv sportu. Zdenek Kunčar nastoupil v zápase proti Přelouči, tam se hodně prosazoval pod oběma koši. V tomto zápase si však narazil kloub na ruce a dostal následně sádru, což mne hodně mrzelo, protože pak chyběl svému mužstvu v extraligových zápasech.

Nicméně Kopf, Cikánek i Opršal naopak hostují v extralize za Opavu. Projevují se získané zkušenosti i druhým směrem, tedy v dresu Krnova?

Určitě ano. Náročné zápasy v extralize jsou vynikající pro získání herních zkušeností. Rozehrávač Opršal měl trochu pokles formy po svém nepříjemném zranění žeber a jeho hra nebyla pro náš tým takovým přínosem jako obvykle, navíc se nemohl dostat do své bývalé formy. Po onemocnění Kupčíka začal dostávat v dresu Opavy mnohem více příležitostí a najednou i jeho hra v Krnově začala jít nahoru. Také Ondra Cikánek hraje v Opavě prakticky jako jediný pivot celý zápas a musí bojovat proti výškové převaze protihráčů. A když se mu příliš střelecky nedaří, pořád jsou jeho doskoky pod koši pro nás nepostradatelné.