V loňské sezoně jste patřili k nejlepším, letos pokulháváte. Čím to je způsobeno?

Nerad bych hodnotil výkony loňského týmu, který ligu vyhrál, a toho letošního. Na to je ještě dostatek času. Pokud postoupíme do finále, budeme naprosto spokojeni. V opačném případě budeme bojovat o záchranu. V loňské sezóně měl tým juniorů také na to, aby do finále postoupil a nakonec se mu to nepodařilo. Navíc všeobecně je ročník 1991 velmi silný, a tak to máme mnohem těžší. Zatím se spoléháme na vlastní odchovance, zatímco naši soupeři mohutně posilují hráči na hostování i z extraligy. Jen například: Vysočina je spojena z hráčů Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Třebíče, Karviná nakoupila hráče z Orlové, Šumperku a Nového Jičína, Sokol pražský má výběr kluků z celé Prahy a ještě u ní hostují další hráči z oblastního přeboru, Přelouč – tři hráči z dosud vedoucího celku extraligy Pardubic, Valašské Meziříčí má kluky ze Zlína, Kroměříž z Brna atd. Prostě každý trenér se snaží co nejvíce svůj tým stabilizovat na všech postech. To v loňském roce nebylo, a proto máme se soupeři více problémů. Navíc letos se nám bohužel nevyhýbají zranění. Nejvíce nám chybí střelec Petr Gross, který nastoupil v plné síle prakticky jen do dvou zápasů. Také pivot Jakub Gazdík nám chyběl hlavně v zápase s NH Ostrava, kdy soupeř měl pod košem váhově silnější hráče.

Nedaří se vám ani doma, kde jste loni měli skvělou bilanci. Proč?

Už jsem to naznačil v minulé otázce, soupeři nepřijedou odevzdaní, ba právě naopak. Pokud mají ve svých řadách hráče z extraligy, hodně jim to zvedne sebevědomí. Tato soutěž je opravdu o patro výš, o čemž svědčí i to, že tito hráči patří ve svých mužstvech k absolutně nejlepším. Doma jsme zatím prohráli jen s nejlepší Vysočinou, což mě nijak nemrzí. Ale dosud nemohu překousnout porážku z NH Ostrava. Po katastrofálním úvodu jsme se zvedli, vedli o devět bodů, ale v posledních 7 minutách jsme nedali ani koš. Tento výpadek je naprosto nepochopitelný!

V minulém kole jste prohráli souboj o druhé místo s pražským Sokolem. Byla to smolná porážka?

V Praze jsme mohli vyhrát, ale v kritických chvílích jsme nedokázali dostat míč do soupeřova koše v závěru zápasu, kdy jsme dotáhli vedení soupeře a vyrovnali stav. Měli jsme psychicky navrch, ale soupeř to ustál a dal dva šťastné koše, na které jsme už nedokázali odpovědět. Jednoznačně ale byli Sokolové lepší v doskocích pod oběma koši, kdy dokázali využít své výškové převahy.

Prohráli jste na podzim už čtyřikrát. Jak z toho ven?

Tři porážky bych bral, šlo o boj o první místa v tabulce, jen ten nešťastný zápas s Ostravou nemusel být. Ten kdybychom vyhráli, byli bychom naprosto spokojeni. Soupeři jsou silnější než v loňském roce a my netrénujeme tak, jak bychom si představovali. Až klukům skončí taneční, budeme snad trénovat více pohromadě a náš výkon půjde nahoru.

Stále myslíte, že účast mezi osmi nejlepšími je reálná?

O finálovou účast chceme bojovat, a pokud se nám podaří doma zvítězit, je to reálné. Bude však záležet na momentální formě hráčů, protože v současné době máme problémy se střelbou. Někomu to prostě do koše nespadne, i když má 100% šance a někdo zase naopak dává i z nemožných pozic. Může rozhodovat každý bod, faul či ztracený míč. Takže to zkusíme a snad to vyjde. Musíme tomu ale vyjít sami vstříc a nečekat, až nám někdo pomůže.

O víkendu hrajete doma dva zápasy. Jaké jsou ambice?

Jednoznačně vyhrát. Pak bychom posílili sebevědomí týmu a šli bychom určitě s výkonem nahoru. Ovšem soupeři chtějí to samé a začínáme za stavu 0:0.

První utkání sehrajete s Valašským Meziříčím. To by měla být snadná práce, že? Znáte sílu soupeře?

Zápas s ValMezem by měl být jen teoreticky snadným, protože soupeř je na posledním místě tabulky. Ale tak jednoznačné to nebude. Vedení soupeře se hodně snažilo něco s umístěním týmu udělat, a tak do druhé půlky nakoupilo další dva hráče z extraligového Zlína, a tak už to není jen o jednom hráči. A výsledek se dostavil. V minulém kole vyhráli s dosud druhou Kroměříží, takže se máme na co těšit. Ale pokud podáme zodpovědný výkon, měli bychom vyhrát.

Druhé utkání sehrajete naopak s Karvinou. To by už měl být oříšek. Karviná je na tom totiž stejně jako vy. Bude to klíčový zápas?

Jednoznačně klíčový zápas o boj ve finále. V Karviné jsme sice vyhráli, ale tato porážka donutila vedení mužstva, aby jednalo o posílení. A tak koupili dva hráče ze Šumperka a jednoho z Nového Jičína. Všichni tři mají zkušenosti z loňského ročníku ligy. Od té doby Karviná prohrála jen s Vysočinou, a dokonce zvítězila i na Sokole pražském. Ovšem my jsme také pro ně přichystali překvapení v podobě hostujících hráčů z Opavy. Jdeme sice trošku do rizika v tom smyslu, že nejsme s těmito hráči sehraní, ale věříme, že prodají své herní zkušenosti z extraligy a v tomto zápase nám pomohou. Zatím se jedná o výpomoc v tomto zápase a jde vlastně o vzájemnou spolupráci s týmem Opavy. Dosud nastupovali krnovští hráči Cikánek a Opršal v Opavě a teď nám Opava tuto výpomoc vrací. Doufáme, že se tak zvýší variabilita našeho týmu a jeho údernost. Opavský hráč Matúš Kopf je nejlepším střelcem svého týmu a nám naopak střelci z dálky nyní chybí. Takže jsem sám zvědav, jak to všechno dopadne.