Volejbalisté Krnova strávili krutou porážku a na domácí palubovce podlehli favorizované Opavě dvakrát hladce 0:3. Jeden ze žhavých favoritů na postup do nejvyšší české soutěže dal poslednímu týmu tabulky tvrdou lekci.

Silná sestava vs špatné výkony

Sám Kopeček během utkání místy odevzdaně dřepěl u domácí střídačky a jednou rukou si zakrýval tvář, jako by už se nemohl dívat na trápení Krnova. V kritice svého týmu se ale vůbec nedržel při zdi, ba naopak. „Není se na co už vymlouvat. Na konci poloviny soutěže už nemůžeme mluvit o nezkušenosti a pokud jsou hráči nervózní, tak naprosto zbytečně a způsobují si to sami svými chybami,“ zlobil se Kopeček.

Jeho svěřenci se přitom sešli v nejsilnější sestavě, jen Andryse prý stále trápí problémy se zády a Navrátil si zranil koleno. „To ovšem nic nemění na faktu, že hra našeho družstva byla po většinu času velmi špatná,“ lituje.

Zradila mužstvo přestávka?

Kopeček tvrdí, že se na výkonu domácího mužstva podepsala také soutěžní přestávka. Po nedávné porážce v Drásově totiž Krnovští prakticky týden netrénovali. „Ale soupeř nás přehrál po všech stránkách. Měl hlavně kvalitnější a účinnější podání, téměř bezchybnou přihrávku a výborné pole,“ chválí druhý tým prvoligové tabulky.

„V útoku se hostům dokázal vyrovnat snad jen Andrys, ale při mizerné přihrávce podání nemohl náš nahrávač, který hrál také velmi dobře, plně jeho formy využít,“ zalitoval. A vzápětí se Kopeček ještě pustil do smečařů: „Tentokrát úplně vyhořeli, což byla v minulých kolech naše silná zbraň. Také universál nezahrál ani třetinu toho, co se od něj očekává.“

Kopeček: Nelze se vymlouvat

Krnovského trenéra těší pouze výkon z druhého dějství v odvetném zápase. Domácí volejbalisté si nejprve vytvořili nadějný náskok, jenže později se do jejich hry znovu vrátila letargie a set ztratili.

Pro Kopečka není útěchou ani to, že jeho svěřenci hrají první ligu poprvé v životě. „Jistě, proti všem soupeřům máme nevýhodu v počtu kvalitních hráčů, ale s tím jsme do toho šli. Věděli jsme, co nás čeká, že nemáme náhradu za hráče, kterým se momentálně nedaří,“ ohlédl se kouč krnovských juniorů. „Náhradníci jsou mladí hráči z přípravky. Na to se opravdu už ale nelze vymlouvat. Herně na to hráči mají, je to jen otázka koncentrace, disciplíny a přístupu,“ zdůrazňuje.

TJ Krnov - VK Opava 0:3 (-18, -14, -15), 0:3 (-17, -22, -17)
TJ Krnov: Habara, Malík, Andrys, Mocik, Navrátil Siuda, Wawrzyniak, Drabina, Keclík. Trenér: Jaromír Kopeček.