Přesně v polovině základní části soutěže je Ekotempo šesté, na výše umístěné soupeře včetně druhé Karviné však ztrácí pouze dva body.

„Chybělo nám jen trochu štěstí, ale soupeř byl prostě lepší pod oběma koši. Doskočil si vždy neúspěšnou střelu i několikrát po sobě, to se prostě nesmí stávat,“ ohlédl se Kovařík za nedělní porážkou. „Stálo nás to vítězství. Ale za svůj výkon se hráči nemusí vůbec stydět, hráli velmi dobře,“ chválil.

Biskupovo skóre: Třicet bodů

Podle Kovaříka se na páté porážce v sezoně citelně projevila zejména absence zkušeného Martina Opršala. „Chyběl hlavně v obraně, kdy by asi lépe pokryl střelce hostů Buluška,“ přemítal krnovský kouč. Naopak mezi nejlepší hráče domácího týmu znovu patřil David Biskup. „Podal velmi dobrý výkon, vedle dirigování týmu ještě stačil zařídit skoro třicet bodů,“ uvedl trenér Ekotempa.

Jeden z kandidátů na postup do finálové skupiny naplnil papírové předpoklady už v úvodní čtvrtině. Krnovští sice drželi s hradeckými Sokoly krok prakticky celý zápas, jenže od stavu 16:16 už marně dotahovali jejich náskok. „K výhře jsme sice měli blízko, ale museli bychom zlepšit obranu a vyvarovat se střeleckých výpadků,“ upozornil Kovařík.

BK Ekotempo Krnov – Hradec Králové 72:81 (16:23, 32:52, 55:68)
BK Ekotempo Krnov:
Wojnar 2, Gross 15, Hradečný, Kopecký, Böhm 12, Cikánek 10, Biskup 27, Volný, Fingerhut 2, Gazdík 4.