V sedle vítězného koně se představil žokej Václav Janáček, který působí ve Španělsku. „ Podařilo se mi schovat se za koně, o kterých jsem věděl, že by mne mohly „odvést“ kam jsem potřeboval. Pak jsem se svého koně „zeptal“ a on hned reagoval a vrhl se dopředu. Soupeři se sice na nás tlačili, ale nikoho jsme před sebe nepustili,“ usmíval se Janáček, který prožíval úspěšný víkend. „Den před derby jsem startoval v Madridu ve velkém dostihu a skončil jsem druhý, škoda, mohl to být španělsko-český double,“ poznamenal.

Pro Pavla Tůmu běhá překážky jako jednička Jan Faltejsek, roviny pak Jan Verner. Nicméně v neděli vsadil úspěšný trenér na Janáčka. „O změně žokeje jsem rozhodl já, po té co jsem nebyl spokojen s výkonem Jana Vernera v Bratislavě, ale Honza to nesl statečně. Část tohoto vítězství patří i jemu,“ dodal.

Ještě jedno první místo pro Pavla Tůmu vyjel Jan Verner s Red Coralem, šlo o úvodní dostih náročného programu.

Trenér z Dvorců měl své zástupce i pátek a sobotu v Pardubicích. I na východě Čech sbíral velké úspěchy. V pátečním programu Nathaela Great byla druhá v rovinách. V proutkách skončil Jan Faltejsek s French Chardonnay druhý. Následně se sedmiletým Arkalonem vyhrál.

V sobotu přišly na řadu překážky. V nich doběhl First of All třetí.