Martin Kolomý přitom na trati zářil a ve čtrnácti etapách si připsal hned tři vítězství. Až do středy se držel na průběžné třetí příčce a všechno vypadalo na to, že se v závěru celé soutěže porve o pódiové umístění v rámci celkového pořadí.

Bohužel nedlouho před cílem dvanácté etapy mu stopku vystavily technické problémy. Bruntálský jezdec zůstal stát v písečných dunách a pokoušel se opravit prasklý monoblok řízení.

„Je to velká škoda přijít o celkové umístění tak blízko před cílem. Nejeli jsme sem s hlavním cílem vyhrát, obzvlášť když jsem viděl, jaká konkurence sem dorazila, a navíc jsme tu v roli naprostého nováčka. Ale aniž bychom to čekali, vývoj závodu se z našeho pohledu rýsoval velmi dobře,“ popisoval na svém facebookovém profilu Martin Kolomý a vzápětí ještě připojil několik postřehů:

„Phoenix letěl, když velcí konkurenti odpadávali. O to víc mě to teď mrzí, na druhou stranu máme spoustu pozitivních dat z testování a taky jsme objevili slabinu, kterou nutně musíme do Dakaru vylepšit.“

Byť Kolomého posádka za nedokončení etapy nabrala velkou penalizaci a mnoho šancí na dokončení rallye se jí nedávalo, Tatra Buggyra Racing nakonec do cíle dorazil. V celkové klasifikaci kamionů na Hedvábné stezce figuroval na konečném dvanáctém místě.

Soutěž naprosto suverénně ovládli Rusové na Kamazech. Zvítězil Dmitryj Sotnikov, který svého krajana Antona Shibalova za sebou nechal o více než šest minut. Bronzová příčka pak připadla Airatu Mardeevovi. Ten na vítěze ztratil třiadvacet minut a dvanáct sekund.