Jednička stáje Tatra Buggyra Racing po dnu volna, které týmy využily k regeneraci a opravě techniky, opět vyjela na trať a absolvovala 369 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku.

„Byla to hodně pěkná etapa. Jelo se nám dobře, bylo tam dost bláta. Začátek byl takový trialový, takže jsme letěli. Ve druhé půli asi 150 kilometrů před cílem mi praskla sedačka, tak jsem musel jet v takovém pokleku, abychom to dojeli,“ vysvětloval jezdec ze Starého Města u Bruntálu a vzápětí ještě doplnil: „Jsme v cíli, auto je v pořádku, jen trochu špinavé. Zkontrolovali jsme základní věci. Já jsem spokojený.“

Pozitivně vnímal další etapu také Kolomého navigátor Rostislav Plný. „Navigačně to bylo jednoduché. Nějaké úseky byly hodně rozbité, bylo tam i bláto a spousty vody,“ uvedl.

Během dne volna do zázemí Tatra Buggyra Racing dorazila početná skupina týmu Kamaz v čele s několikanásobným vítězem Dakaru Vladimirem Čaginem.

„Kluci mi přišli poděkovat za to, že jsem jim v páté etapě pomohl a vytáhl je z duny. Nevím, pro mě to nic zázračného nebylo a asi by to udělal každý. Ale bylo to pěkné gesto, které mě potěšilo. Od Nikolaeva jsme dokonce
dostali modely Kamazů jako dárek,“ mínil Martin Kolomý.

Právě Rus Nikolajev vede průběžné pořadí před Villagrou na Ivecu. Kamionový pilot z Bruntálska je čtrnáctý se ztrátou přesahují osm a půl hodiny na čelo.