Jednička stáje Tatra Buggyra Racing si však s nepříjemnými problémy poradila a další etapu dokončila na pátém místě.

„Maratonská etapa byla nádherná. Jelo se po tratích, které mi vyhovují. V první půli etapy se nám dostal prach do spojky a začali jsme mít velké problémy. Jsme strašně rádi, že jsme v cíli. Měli jsme i pár výletů z trati. Někdy to byla velká zábava. Opravdu se pořadatelům tato etapa povedla,“ komentoval Martin Kolomý nedlouho po dojezdu v provizorním bivaku.

Ten byl totiž pod vodou a musel se zavřít. Startovní pole proto bylo nuceno přejet rovnou do Salty, která se nachází už v Argentině a startuje tam desátá etapa. Ta devátá se zrušila. Vyplavený bivak byl jedním z důvodu, proč se neuskutečnila.

„Další důvod je, že někde po cestě do Salty je zaplavený most a nejde se tam dostat, tak pořadatelé hledají nějakou alternativu,“ uvedl k nastalé situaci manažer Tatra Buggyra Racing Jan Kalivoda.

Kolomého umění za volantem kamionu ocenil i stájový mechanik Jiří Stross, který společně s navigátorem Rostislavem Plným dělá jedničce týmu společnost v kabině. „Etapa začala velice dobře, jelo se nám perfektně, až ke konci úvodní části nás začala zlobit technika, kterou jsme se snažili opravit, ale nepovedlo se.

Musím Martina opravdu pochválit, jak si se vším umí poradit. Odjet téměř 300 kilometrů bez spojky nedokáže jen tak někdo, a navíc s pátým nejrychlejším časem. Klobouk dolů,“ vysekl pochvalu Jiří Stross.