V republikovém měřítku je soutěž sice bezvýznamná, ale pro místní borce, kteří patří v trojboji mezi republikovou elitu, má bench press zvláštní význam. „Je to takové prestižní klání, při němž se po roce potkají místní kluci ze všech fitcenter a poměří své síly v nejoblíbenější silové disciplíně. Aby spolu mohli soupeřit závodníci různých hmotností, budou jejich výkony přepočítávány dle koeficientu a dle dosaženého počtu bodů bude určeno výsledné pořadí závodníků,“ řekl Petr Gracias, předseda oddílu Silového trojboje.

V soutěži budou mít své zástupce téměř všechny posilovny z Krnova. Největší zastoupení by měla mít pořadatelská posilovna trojbojařů, kam přišlo v průběhu sezony několik borců. Špatně na tom nebudou se zastoupením ani fitcentra Renta a Jalex, jejichž borci patřili vždy mezi nejlepší. I v letošním roce se pokusí bojovat o nejvyšší mety benčaři z posilovny Rémyho Krayzela. Letošní ročník bude plný změn a překvapení. V kategorii juniorů do 23 let dvakrát zvítězil Jiří Krušina. Ten však již přestoupil do kategorie mužů.

V juniorech by měl letos ještě naposledy startovat Jan Malinovský. Jeho výkony v průběhu roku byly dle mnohých zpráv obdivuhodné. V sobotu se rozhodne, zda mu vítězství nevezme někdo z kvalitních konkurentů. Mezi muži by se měl představit vynikající Milan Greguš, který loni vyhrál. Letos však podstoupil operaci ramene. I tak se pokusí podat co nejlepší výkon. Stále se spekuluje o tom, v jaké formě se představí loni druhý David Sedláček. Mezi závodníky se hovoří o případném startu Dana Brožoviče, který v minulosti patřil mezi nejlepší krnovské benčaře. Zda se dočkáme jeho velkého návratu, rozhodne sobota.

Zvláštností vánoční soutěže je to, že každý ze závodníků do poslední chvíle tají svoji tréninkovou přípravu i výkony. „Nikdo dnes nepotvrdí, že na závody přijde. Jedna chřipka či úraz v poslední fázi tréninku, jedna zvednutá hmotnost navíc a může být po několikaměsíční přípravě. Až po sobotní prezentaci uvidíme, kdo a v jaké kategorii nastoupí,“ pokračoval Petr Gracias.

Pro diváky bude zpestřením losování vstupenek o ceny sponzorů. Zároveň pořadatelé připravují v letošním ročníku překvapení v podobě estetického vystoupení, na kterém by se měl představit Luboš Ulman ve společnosti něžného pohlaví. V současné době pod vedením Krayzela Rémyho, bývalého borce krnovského Silového trojboje, který možná vystoupí taktéž.