Klaudie Mazalová stolním tenisem žije a za tímto sportem neváhá cestovat do vzdálených destinací. V minulosti se podívala do Japonska, Číny, brazilského Ria de Janeira a řady dalších zemí.

Dalším zářezem na pažbě je Las Vegas, které jí sedlo a se svou slovenskou deblovou partnerkou Natašou Demirovou došla až do čtvrtfinále.

„Skupinou jsme prošly bez ztráty setu. Zastavily nás až Němky, pozdější vítězky. Na mistrovství světa ve čtyřhře jsem nikdy takového úspěchu nedosáhla. Škoda, nechybělo mnoho a mohly jsme mít klidně i bronz,“ komentovala bruntálská stolní tenistka, která startovala v kategorii 60 až 64 let.

Špatně se jí nevedlo také v singlu. I v něm základní skupinou prolétla, aniž by ztratila jedinou sadu:

„Dostala jsem se do vyřazovací fáze. V prvním kole jsem porazila Japonku 3:1, v tom dalším mě ale stejným poměrem překonala Estonka. Tento zápas mi asi ještě dlouho zůstane v hlavě, protože čtvrtý set jsem mohla vyhrát, srovnat na 2:2 a pak možná poslední sadu získat ve svůj prospěch. Nakonec jsem se umístila na 17. až 32. místě.“

I přesto si pobyt za mořem užila na maximum. Ještě před příletem do Las Vegas strávila s částí slovenské výpravy několik dní v Miami, odkud odletěla právě směr Nevada.

„Ve Vegas o nás bylo perfektně postaráno. Nemůžu si na nic stěžovat. Organizace byla skvělá,“ přiznala hráčka Olympie Bruntál.

A co by to byla za návštěva města hazardu, kdyby nezkusila štěstí u některého z hracích automatů:

„Samozřejmě jsem to vyzkoušela, ale jen v rámci jedné hry, nejsem žádný gambler. Bydleli jsme ve velkém hotelu, kde jsme do našich pokojů museli procházet právě kolem těchto automatů.“

Po městě toho moc neprochodila. Znemožnilo to hlavně počasí.

„Bylo osmačtyřicet stupňů ve stínu, mimo klimatizaci se dalo vydržet jen stěží. Přes den jste venku moc lidí nepotkali. Šlo o takové suché pouštní teplo, třeba v Miami byla větší vlhkost. I tak jsem v centru navštívila zmenšeniny významných pamětihodností. Eiffelovku a podobně,“ líčila Klaudie Mazalová, která den volna zužitkovala k návštěvě Grand Canyonu.

Ten je od Las Vegas vzdálen přibližně pět set kilometrů.

„Příští rok je veteránské mistrovství Evropy v Budapešti, o rok později pak světový šampionát hostí francouzské Bordeaux, kam se mimořádně těším,“ zakončila krátké povídání Klaudie Mazalová.