Nehrají proti sobě dva, ale tři týmy. A zápolí s obrovským lehkým balonem, který má průměr přes metr. Dá se hrát v tělocvičně i venku na louce. Po celém světě si už kinball získal značnou oblibu a nyní přibývá kinballových hráčů také v českopolském pohraničí.

To je důvod, proč Střední zemědělská škola Město Albrechtice pořádá o víkendu 28. února a 1. března dvoudenní tréninkové soustředění, při kterém se zájemci o kinball setkají s reprezentačními trenéry.

Soustředění proběhne v rámci projektu Kinballem přes hranice. Začíná v sobotu na Střední škole zemědělství a služeb (SŠZS) v Městě Albrechticích ve školní tělocvičně od 9 hodin. Tréninky budou probíhat v sobotu a neděli vždy od 9 do 11 hodin a pak od 14 do 16.30 hodin.

„Můžete se přijít jen tak podívat, jak se to vlastně hraje, nebo si rovnou tuto hru sami vyzkoušet. Stačí, když si vezmete převlečení a sportovní obuv, a můžete se ke studentům hned přidat. Veřejnost je zde vítána," uvedla za organizační tým Barbora Machovská s tím, že ani pro začátečníky není těžké pochopit pravidla jak se stát pro svůj tým užitečným hráčem.

Zdroj: Youtube