Bruntálská moderní gymnastika se dočkala velkého úspěchu. Veronika Kašpaříková přivezla z letošního mistrovství České republiky stříbrnou medaili.

Na republikový šampionát starších kadetek do Žďáru nad Sázavou se sjelo třicet nejlepších moderních gymnastek z celé České republiky, aby změřilo své síly v boji o titul. Bruntálský oddíl reprezentovala právě Veronika Kašpaříková.

Brzy patnáctiletá závodnice, která s gymnastikou začala v roce 2000, se na republiku nominovala svým vítězstvím v Přerově, kde se stala přebornicí severomoravské oblasti. V sobotu krátce po poledni rozlosovali organizátoři pořadí jednotlivých disciplín. Veronika se startovním číslem 18 nastupovala na plochu nejprve se cvičením s míčem, poté se stuhou.

Po těchto dvou disciplínách se oddělila šestnáctka nejlepších, které postupovaly do finále s obručí. „Z míče měla Veronika největší obavy, ale nakonec dostala třetí nejlepší známku,“ povídala její maminka Iveta.

Po sestavě se stuhou se Kašpaříková dostala dokonce na stříbrnou pozici. „Stuha se jí povedla a sklidila za ní velký potlesk,“ komentovala průběh závodu Kašpaříková starší. Do finálového boje tak gymnastka z Bruntálu postupovala ze druhého místa a chtěla ho přinejmenším udržet.

Konkurence ve finále byla obrovská a bylo jasné, že o umístění na stupních vítězů rozhodne jakákoliv malá chybička či zaváhání. Veronika Kašpaříková však velké nervy zvládla na jedničku. Předvedla precizní a soustředěný výkon, za který dostala vysokou známku. Stříbrnou pozici udržela a stala se vicemistryní České republiky v kategorii starších kadetek.

„Konkurence byla hodně velká. Byly to místy strašné nervy, ale nakonec to stálo za to,“ usmívala se šťastná maminka Kašpaříková a pokračovala: „Musíme moc poděkovat trenérce Hance Smékalové, která Veroniku na letošní sezonu připravovala. Stříbrná medaile potvrdila, že se tvrdá dřina opravdu vyplatila,“ zakončila Iveta Kašpaříková.

Její dcera tak rozšířila svou sbírku medailí z republikových šampionátů na tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.