Osm bojovníků z Praktické školy sebeobrany Renshiho Petra Hermanna skládalo v minulých dnech zkoušky v bojovém umění Jiu-Jitsu. Mladičká Karolína Janáčová dosáhla mistrovského stupně.

Na páté kyu zkouškou prošla Alexandra Šolcová, Petr Kunášek a Denis Rovnaník. Daleko složitější to měli zájemci o čtvrté kyu ve složení Petra Varechová, Dan Rovnaník, Kristýna Bystriánská a Jana Hrbáčková. I ti se však dokázali kvalitně připravit a zkušební komise neměla velký problém s udělením vyššího stupně.

Jedné ze zkoušených, Karolíně Janáčové, se splnilo doslova a do písmene dosažení mistrovské mety. „Karolína je držitelkou dvou titulů mistryně a jednoho titulu vicemistryně ČR v Allkampf-Jitsu. Kvalitně se však dokázala připravit i na náročné mistrovské zkoušky v Jiu-jitsu. Pětičlennou komisi složenou výhradně z mistrů tohoto bojového umění musela o svých bojových dovednostech přesvědčit,“ sdělil Renshi Petr Hermann, který je držitelem čtyř Danů v Jiu-Jitsu.

Karolína zvládala pády, údery i kopy na mistrovské úrovni. Zkouška obsahovala také 170 kombinací a sebeobranných technik. Zakladatel školy a její vedoucí Petr Hermann je na svoji svěřenkyni náležitě hrdý. „Karolína je jeden z nejnadanějších a také nejtvrději na sobě pracujících žáků, které jsem za svou dlouholetou praxi v oblasti bojových umění měl tu čest trénovat. Musím však říci, že i ostatní zkoušení si vedli skvěle. Sám vím, jaké to jsou nervy. Žáci při zkoušení předvedli vytrvalé nervy a velikou snahu, která se cení,“ dodal Renshi Petr Hermann. (kro)