Ve druhém ročníku florbalového klání poměrně překvapivě triumfoval domácí celek Air Force Karlovice v čele s pořadatelem Marianem Nováčkem, který byl s jednadvaceti body vyhlášen nejproduktivnějším hráčem.

„Celkem jsme nastoupili s dvěma týmy. Pro kluky z béčka, když to tak nazveme, to byl vůbec první turnaj v životě, ale určitě nezklamali. S prvním místem samozřejmě panuje naprostá spokojenost. Jsme prostě nejlepší,“ smál se. Karlovický Easter Cup konfrontuje okresní florbalové celky druhým rokem, nicméně vzhledem k absenci haly regulérních rozměrů napříč celým regionem pořadatelé zvolili tradiční formát klání trojic.

Prakticky se tedy jedná o tamní odnož florbalových turnajů krnovského klubu Orca, které probíhají na téměř stejném principu. „Z mojí strany panuje s organizací velká spokojenost, ale kvalitu musí zhodnotit zejména ostatní týmy. Další turnaj bude na podzim,“ předeslal Nováček.

Systém turnaje se pochopitelně promítl do seznamu startujících: florbalové kluby v okolí se totiž často rozdělují na několik podružných celků. To platí zejména pro krnovskou Orcu, která má širokou členskou základnu a v Karlovicích měla zastoupení v týmech Šum Svistu a Cosa Nostra, který opanoval loňský ročník. Poměrně kvalitní obsazení rozšířil také bruntálský Gang, Arogans Opava a v neposlední řadě kluby z Břidličné, Světlé Hory či Albrechtic.

„Ráno jsme hlavně řešili, aby klapl turnaj po organizační stránce. Hra byla až na druhém místě. Ale myslím, že jsme obě úlohy zvládli na výbornou,“ pokračoval Marian Nováček. Konečné vítězství Karlovic je bez nadsázky obrovskou senzací. Vždyť necelé dva dny před turnajem se Nováčkova družina utkala s krnovskou Orcou na tréninku a vzájemná konfrontace skončila pro karlovický tým nechvalně.

Nejen proto, že karlovický klub je ryze amatérský, a například oproti bruntálským florbalistům není registrován v žádné oficiální soutěži. „Florbal hrajeme pro zábavu, ostatně jako všichni. Proto není příliš rozdíl v tom, jestli hrajete ligu nebo ne. Prostě jsme měli štěstí a především hlad a touhu po vítězství,“ přiznal Nováček. Právě on měl přitom majoritní podíl na triumfu domácího mužstva. S patnácti góly kraloval střelecké kategorii turnaje, dvě jeho branky rozhodly závěrečné finále s loňským obhájcem Cosa Nostra.

„Jak jsem říkal, nikdo to nečekal, o to víc si výhry vážíme. Tím tuplem, když jsme porazili favorizované soupeře,“ doplnil nejproduktivnější hráč Easter Cupu.

Easter Cup Karlovice 2009

Systém turnaje: Dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin, první čtyři celky postupovaly do vyřazovací části.

Kanadské bodování: Marian Nováček (21 bodů, Air Force Karlovice), Jaroslav Otisk (12, Swet), Lukáš Hoško (12, Gang Bruntál). Nejlepší gólman: Michal Nováček.

Pořadí: 1. Air Force Karlovice A, 2. Cosa Nostra, 3. Arogans Opava, 4. Gang Bruntál, 5. Šum Svistu, 6. Rotary Junkers, 7. The Boom, 8. Swet, 9. Divočáci Domašov, 10. Herzer, 11. Air Force Karlovice B, 12. Black devils Karlovice.