Pořádáním byl pověřen Klub karate – dó Bruntál, který
v letošním roce slaví jubilejních pětadvacet let své činnosti. Turnaje se zúčastnilo 118 závodníků z devíti oddílů Česka a Slovenska. Domácí klub reprezentovalo patnáct karatistů. Škoda že se
v mužských kategoriích nemohli představit kvůli zranění či nemoci nejznámější borci Panáček, Vaverka a Chmelár.

V nejmladší kategorii pro začínající karatisty kihon ido do
8 let při své premiéře získal Štěpán Šebek bronzovou medaili. Ještě úspěšnější v kihon ido 9 – 11 let byla Valentýna Macková, která za celých pět kol nenašla přemožitelku a zvítězila. Marie Kučerová byla vyřazena v 1. kole stejně tak jako Viktor Zatloukal.

Valentýna si velmi dobře vedla
 i v silnější disciplíně kata žaček, kde skončila na třetím místě. Stejné umístění získala i Marie Kučerová a další bruntálská závodíce Klára Dočková obsadila
7. místo. V kata žáků byli bratři Vodičkovi vyřazeni již v 1. kole.

Velkým překvapením byl zisk bronzové medaile „kumiťáka" Filipa Dvořáka v katě dorostenců, kterou vybojoval s kata Saifa nad brněnským Pavlíkem. Antonín Kučera skončil ve 2. kole.
V kumite dorostenek obsadila Tereza Sikorová 7. místo, Adéla Matušková a Nela Brázdilová byly vyřazeny v 1. kole.

Pátou příčku získal v katě juniorů Ondřej Tomeček, Daniela Prucková skončila v 1. kole katy juniorek.

V odpoledním bloku kumite se jako první z bruntálských zápasníků představila Štěpánka Šajnarová v kumite žen bez rozdílu hmotnosti (BRH). Ve finále si snadno poradila s Forstovou
z Brna 3:0 a získala pro Bruntál další zlatou medaili.

Bratři Alex a Denis Vodičkovi i v kumite žáků nad 35 kilogramů dosáhli na třetí příčku. Na tutéž medaili dosáhl i Ondřej Tomeček v kumite juniorů do 65 kil. Klára Dočková byla v kumite žaček BRH vyřazena v 1. kole. Daniela Prucková mezi juniorkami BRH obsadila
5. místo.

Nejhezčí a nejdramatičtější boje probíhaly v kategorii kumite dorostenek a dorostenců. V dorostenkách BRH všechny tři bruntálské zástupkyně sice prohrály v úvodních kolech, ale dvě z nich, díky postupu soupeřek do finále, mohly ještě bojovat o bronzové medaile. To se povedlo Tereze Sikorové, která v rozhodujícím boji porazila Zrniovou ze Senice 6:3.

Adéla Matušková těsně prohrála s další Seničankou Sadloňovou 2:3 a obsadila 5. místo. V kumite dorostenců do 45 kil měl klub karate – dó dvojnásobné zastoupení, Filipa Dvořáka a Antonína Kučeru. Oba se k radosti domácích probojovali do finále.

V zápase o zlato se Dvořák snažil využít své výškové převahy a Kučeru tlačil. Ten se však nedal a dvěma přesně časovanými údery gjaku cuki na břicho získal dva body a vyhrál svoji kategorii. klub karate – dó v domácím prostředí získal celkem tři zlaté, jednu stříbrnou, osm bronzových medailí a většina zúčastněných se probojovala na MČR, které proběhne 23. května v Brně.