Sobota byla vyhrazena pro kategorie dospělých, juniorů a dorostenců, kde měl Bruntál dva zástupce v kumite mužů. Šimon Chmelár zápasil v kategorii do 75 kilogramů. Bruntálský borec nestačil jen na Kočího z Českých Budějovic, se kterým prohrál 1:3. V boji o třetí místo Chmelár porazil Šálu z Domažlic 2:1 a odvezl si z Ostravy bronz. Zranění kolene pak Chmelára vyřadilo z bojů v kategorii bez rozdílu hmotností, kde byl také nominován.

Lubomír Vaverka se vrátil jen den předem z mistrovství světa na Novém Zélandu. Do semifinále se karatista Bruntálu probojoval bez problému. Na výkonu se ale projevil dlouhý a náročný přesun skoro přes celou zeměkouli. Proti Hirnerovi z Havířova nebyl dostatečně rychlý a prohrál 0:1. V zápase o třetí místo vydoloval zbytky sil a před koncem časového limitu porazil Tesaře
z Pardubic 8:0.

Neděle byla ve znamení bojů žáků. Jedinou nominaci v disciplíně kata měla Tereza Sikorová, a to ve starších žákyních. V 1. kole nestačila na pozdější vítězku, hodonínskou Štěrbákovou. Po utkáních v opravných bojích nakonec obsadila 9. místo z dvaceti účastnic.

V kumite do akce první nastoupila Adéla Matušková
v hmotnostní kategorii žákyň do 42 kilogramů. V 1. kole si poradila se Srchovou z Českých Budějovic 2:0. V dalším zápase čekala na bruntálskou naději Krátká 
z KCK Letohrad. I tady se podařilo Matuškové po aktivním výkonu zvítězit 1:0.

V semifinále se utkala s další budějovickou reprezentantkou Průchovou. Adéla byla zbytečně pasivní a podlehla 0:2. V bitvě o bronzovou medaili už zase byla suverénní a prokázala to vítězstvím nad Vokatou z Písku 3:0, čímž získala pro bruntálské karate další třetí místo.

V kumite žáků do 52 kilogramů Filip Dvořák v 1. kole bez problému zvítězil 3:0 nad Petrem z Kopřivnice. V dalším kole ale nestačil na Tinavského z Českých Budějovic a prohrál 2:0. V opravných zápasech v 1. utkání nastoupil proti Beckovskému z Havířova.

Zápas skončil nerozhodně, ale všech pět rozhodčích vyhodnotilo Filipa jako lepšího a poslali jej do zápasu o „bednu". V tomto utkání pozdě reagoval na nástupy Pečenky z Mladé Boleslavi a prohrál 1:2. Celkově to znamenalo pro Dvořaka 5. místo.

V kumite žákyň nad 50 kilogramů Tereza Sikorová v úvodním kole podlehla Vavruškové z Pardubic 3:0. Po další prohře se Šáchovou z Českých Budějovic skončila na 7. místě. Naděje na dobré umístění měl i Antonín Kučera v kumite žáků do 39 kg.

Svůj první zápas však nezvládl, když prohrál s Brejchou z Neratovic 0:2 a z dalších bojů byl vyřazen. Stejně dopadla i Nela Brázdilová v kumite žaček do 50 kg. Prohrála hned v počátku s Humlovou z Karlových Varů 0:1 a do dalších mistrovských bitev nepostoupila.

-vit-