Dopolední blok byl věnován disciplíně kata. V kata žákyň získaly bronzové medaile Marie Kučerová a Valentýna Macková. Karolína Švarcová obsadila 5. místo. Ostatní bruntálští závodníci (Filip Dvořák, Alex Vodička, Tereza Sikorová) byli vyřazeni v úvodních kolech. Po slavnostním nástupu a předání cen za kata začal blok zápasů kumite.

V kumite žákyň bez rozdílu hmotností (BRH) nestačily Valentýna Macková ani Marie Kučerová ve svých úvodních duelech na karatistky z Českých Budějovic. Soupeřka Kučerové se dostala do finále, a tak Marie dostala šanci bojovat o bronzovou medaili. Tu plně využila, když porazila Spilakovou z Třince 3:0.

V kumite žáků nad 35 kilogramů si zlatou medaili vybojoval po vítězství 1:0 nad Vašíčkem z Hodonína Denis Vodička. Jeho bratr Alex se také probojoval až do finále v kumite dorostenců nad 45 kilo. Tam se utkal s Podrábským z Ústí nad Labem. Favorita nepřekvapil a prohrál 0:3. Na stejném soupeři skončil v semifinále i Filip Dvořák. V bitvě o třetí místo pak bez problémů zvítězil 3:0 nad Geiserem z Kroměříže.

V kumite dorostenců do 45 kilogramů prohrál Antonín Kučera v semifinále s Drábkem z Ústí nad Labem 0:5. V následujícím zápase o bronz pak prohrál bodem obdrženým v poslední sekundě s Maruškou z Českých Budějovic 0:1.

Nejobsazenější kategorií MČR bylo kumite dorostenek BRH. Zde mělo bruntálské karate trojnásobné zastoupení, Terezu Sikorovou, Nelu Brázdilovou a Adélu Matuškovou. Všechny tři prošly úspěšně prvním kolem, ale to druhé bylo nad jejich síly. Možnost opravy měly ještě Tereza Sikorová a Nela Brázdilová.

Prvně jmenovaná si z Brna třetí místo odvezla, když Škrancová z Hustopečí byla vyloučena za knokautování bruntálské závodnice. O druhé třetí místo se rvala Nela Brázdilová s Jánovou z Českých Budějovic. Nela už vedla 2:0, ale ke konci utkání se Jánové povedl tříbodový kop na hlavu a Nele se pak nepovedlo zápas zvrátit.

V kumite juniorů nad 65 kilogramů podlehl Tomáš Petr v semifinále Holubovi z Ústí nad Labem 0:1 a v utkání o třetí místo padl stejným skóre Szmekovi z Třince. Karolína Švarcová obsadila 3. místo v kumite žen.

Vrcholem mistrovství jsou zápasy mužů, které bruntálské karate ovládlo. Kumite mužů BRH probíhalo před kamerou ČT Sport a finále bylo bruntálskou záležitostí. Probojovali se do něj reprezentanti David Dvořák a Lubomír Vaverka. Jelikož se oba dobře znají, tak se ani jeden nehrnul do akce. Za tuto pasivitu byli potrestáni rozhodčími.

Až po druhém napomínání se začalo zápasit. Vítězně z tohoto souboje vyšel zkušenější David Dvořák (na fotografii níže), který díky úderu gajku cuki džodan zvítězil 1:0 a získal titul mistra ČR.

.

Lubomír Vaverka ke stříbrné přidal i zlatou medaili a pohár pro mistra ČR v kumite mužů nad 75 kilogramů. Davidu Dvořákovi ve finále kumite mužů do 75 kil již proti mladému Zaťkovi z Brna docházely síly a nepovedlo se mu během zápasu zabodovat. Čtyři z pěti rozhodčích mu ale přiřkli vítězství a další titul. Celkem získali karatisté z Klubu karate dó Bruntál čtyři zlaté, dvě stříbrné a šest bronzových medailí, čímž se stali třetím nejúspěšnějším týmem šampionátu.

-vit-