Především osoba Klaudia Farmadina z Karate klubu Farmex Nitra přilákala nejvíce karatistů nejen z blízkého okolí. Semináře se zúčastnilo přes padesát milovníků tohoto bojového sportu ze severní Moravy, ale také z Liberce a slovenské Žiliny.

„V průběhu dne proběhly dva tréninky. Dopoledne se trénovaly údery a hlavně “ házené gjaku“, které se u nás moc nepoužívá. Odpoledne účastníci pilovali kontra techniky, hody a podmety,“ prozradil organizátor celé akce Ing. Vít Žatka z Klubu karate DÓ Bruntál.

Sám Klaudio Farmadin se vyjádřil k průběhu semináře velmi pozitivně: „Jsem rád, že byl o tréninky takový zájem a všichni cvičili s velkým nasazením. Pokud si alespoň pár jedinců osvojilo nové techniky a následně je začnou používat, je to jenom dobře. Právě to je smyslem těchto seminářů.“ Pro všechny bylo velkým zážitkem už jenom při tréninku pozorovat tohoto bronzového medailistu z mistrovství světa v Mexiku 2004 a o rok později i ze Světových her v Duisburgu, několikanásobného medailistu z mistrovství Evropy a trojnásobného akademického mistra světa.

Na závěr jsme mu položili několik otázek:

 

Jak v současné době vypadá vaše příprava?

Jelikož příprava na sezonu začíná v lednu a samotné závody až v březnu, na velké přípravy je ještě brzo. Momentálně se věnuji všeobecné sportovní přípravě, jako jsou běhy, cvičení v posilovně a podobně. Se speciálním tréninkem přímona závody začnu až v lednu.

Na jaké velké sportovní akce se v letošní sezoně chystáte?

Nejbližší soutěž, na kterou se chystám, je liga v Srbsku, kde bych měl hostovat za místní klub. Ovšem prioritou je pro mě listopadové mistrovství světa v Tokiu v příštím roce. Tam bych chtěl určitě získat medaili, a to lepší než bronzovou. A samozřejmě také mistrovství Evropy.

A jaké máte momentálně povinnosti jako trenér?

Společně s mým otcem jsme připravovali tři závodníky na mistrovství světa juniorů, které probíhá právě tento víkend. (Jeden z nich vybojoval páté místo. – pozn. autora)