Hokej

V sobotu se odehraje další kolo krajské hokejové ligy mužů. Do bojů se samozřejmě zapojí i oba celky z našeho okresu. Na vlastním ledě se představí Krnov, kterému se v poslední době moc nedaří. V minulém týdnu těsně prohrál na stadionu Bohumína a pak i domácí derby s Horním Benešovem.

„Za výkon v Bohumíně jsem ale kluky pochválil. Bylo na nich vidět, že chtěli vyhrát a rvali se o to. Bohumín nakopl sporný nájezd v závěru a pak se mu povedlo otočit," říkal krnovský kouč Jaroslav plánovský a dodával: „Zato pro Hornímu Benešovu jsme předvedli mdlý výkon bez nasazení. V takovém utkání, jako je derby, nemůžeme uspět."

Teď hostí Krnovští třetí Studénku, proti které to nebudou mít jednoduché. Pokud ale chtějí pomýšlet na vylepšení pozice před play off, měli by zvítězit.

Horní Benešov hraje venku, na ledě lídra krajské ligy v Orlové. Tam se lehce nevyhrává, Také proto mají Orlovští jen jedinou prohru v soutěži. Hornoběnešovští však jsou ve formě a vedoucí celek minimálně potrápí.

22. kolo KLM, sobota 14. ledna, 17 hodin
HK Krnov – HC Studénka
HC Orlová – Tj Horní Benešov

Basketbal

Basketbalové ženy SK Bruntál vedou oblastní přebor, když vyhrály všech pět dosavadních utkání. Už dnes v podvečer se střetnou na vlstní palubovce se třetím týmem soutěže, celkem TJ Šumperk. Prodlouží bruntálská děvčata sérii neporazitelnosti?

Pátek 13. ledna, ženy: Oblastní přebor
SK Bruntál – TJ Šumperk (18.30, SH Zeyerova Bruntál)

Sobota 14. ledna, žáci U15: Nadregionální soutěž
BK Krnov – BCM Olomouc (10.00, SH Lokomotiva Krnov)

Neděle 15. ledna, minižačky U12: Oblastní přebor
SK Bruntál – TJ Lokomotiva Krnov (9.00 a 10.30, SH Zeyerova Bruntál)

Halový turnaj v kopanémužů v Bruntále

Kvalitně obsazený halový turnaj mužů v kopané připravuje FC Slavoj Olympia Bruntál na sobotu 14. ledna 2017. Od 9 hodin se představí ve sportovní hale v Bruntále na Zeyerově ulici.

Zúčastní se jej sedm mužstev hrajících krajské soutěže, a to dva týmy FC Dosta Bystrc z Brna, TJ Břidličná, dále Granitol Moravský Beroun, Rio Mare Bruntál a dvě mužstva domácího FC Slavoj Olympia Bruntál.