Fotbal

Máme tady poslední fotbalový víkend podzimní sezony. Na programu už jsou jen utkání divize a krajského a okresního přeboru.

Naše jediné divizní mužstvo, Jiskra Rýmařov, se s podzimem rozloučí na půdě čtrnáctého celku tabulky v Novém Jičíně. Také dva týmy našeho okresu hrající krajský přebor, jedou ven. Bruntál má nůž na krku a v Dětmarovicích mu půjde o šest bodů. Krnovští se představí na trávníku posledních Kobeřic. Ale nenechme se tím mýlit, jednoduchý souboj to nebude. Jediným celkem hrajícím doma bude Břidičná. Ta se proti Českému Těšínu pokusí otřepat z porážky v Bohumíně.

Sobota 12. listopadu

Krajský přebor
Břidličná - Český Těšín (13.30)

Okresní přebor
Třemešná - Stará Ves (13.30), Jindřichov A - Břidličná B (13.30), Široká Niva - Vysoká-Pitárne (13.30), Vrbno p. Prad. - Staré Město (13.30), Slezské Rudoltice - Holčovice (13.30), Dolní Moravice - Horní Benešov (13.30)

Neděle 13. listopadu

Okresní přebor
Rýmařov B - Zátor (13.30)

Kareta Cup v Bruntále

V sobotu 12. listopadu se ve sportovní hale Zeyerova v Bruntále uskuteční fotbalový turnaj ročníků narození 2007 a mladších Kareta Fotbal Cup 2016.

Pořádajícím oddílem je domácí bruntálský KMS JUVENTUS. Kromě něj se na turnaji představí další kvalitní týmy této věkové kategorie jako Slavoj Olympia Bruntál, SFC Opava, FK Jeseník, FK Šumperk, TJ Smržice či SK Třebovice.

Zahájení je plánováno na 7.30, předpokládaný konec pak na 15 hodin. Ve 14 hodin zde vystoupí několikanásobný mistr ČR ve freestyle fotbalu Petr Karásek.

Hokej

Pouze hokejisté Horního Benešova se v 11. kole kraské hokejové ligy ukáží doma. V sobotu od 17.00 přivítají silný Bohumín. Už ve 13.45 zahájí svůj duel krnovský tým na ledě Nového Jičína. Začne se Krnovu zase dařit?

Sobota 12. listopadu

Nový Jičín - Krnov (13.45)
Horní Benešov - Bohumín (17.00)

Basketbal

Sobota 12. listopadu

Žačky U15, nadregionální soutěž: SK Bruntál - Basket Ostrava (16.00)

Neděle 13. listopadu

Minižačky U10, oblastní přebor: SK ZŠ Cihelní Bruntál - Basket Valmez mix (9.00 a 10.30)

Florbal

O víkendu se vrhnou do bojů o mistrovské body také florbalisté Krnova a Bruntálu.

V sobotu se v nedaleké Opavě představí junioři Orcy Krnov. Momentálně pátý celek 3. ligy juniorů, který má na svém kontě tři vítězství a jednu porážku, se utká s desátým Rožnovem a poté se spolufavoritem soutěže, aktuálně druhou Kopřivnicí.

Neděle bude florbalem nabitá. Mužské áčko Orcy jede do Ostravy. A nečeká jej nic jednoduchého, změří síly s lídrem soutěže, místní Letkou. „Na to utkání se těšíme. Normálně míváme o víkendu dvě zápasy, tentokrát jen jeden, tak bude hodně sil. V naší situaci, kdy se od počátku sezony potýkáme s nejrůznějšími zraněními, je to jenom dobře," říkal hrající trenér Orcy Krnov Ondřej Miškov a pokračoval: „Čekáme, že to bude hodně vyrovnané utkání, kde budou rozhodovat maličkosti. Bude třeba si dávat pozor na vyloučení, protože přesilovky by mohly být právě jedním z těch rozhodujících faktorů. Samozřejmě chceme zvítězit a začít stoupat nahoru." Utkání začíná ve čtvrt na tři odpoledne.

Také na palubovce krnovské sportovní haly Základní školy na Janáčkově náměstí bude živo. V neděli se zde uskuteční další kolo Moravskoslezského přeboru starších žáků. Na palubovce budou k vidění dva celky našeho okresu, Panteři Bruntál, kteří ligový turnaj pořádají, a samozřejmě krnovská Orca. Na vzájemné derby ale nedojde. Střetnou se s Vítkovicemi, Bílovcem a dvěma týmy P.E.M.Y. Opava.

Sobota 12. listopadu

III. liga juniorů
FBC Orca Krnov - 1. FBK Rožnov p/R (11.40)
FBC Vikings Kopřivnice - FBC Orca Krnov (14.00)
(SH ZŠ Mařádkova Opava)

Neděle 13. listopadu

Divize mužů
FBK Letka Ostrava - FBC Orca Krnov (14.15, SH SOŠ Dopravní Ostrava)

Moravskoslezský přebor starších žáků
S.K. P.E.M.A. Opava - ČERVENÍ FBC Orca Krnov (9.00)
1. SC TEMPISH Vítkovice B - FCB Panteři Bruntál 956 (10.10)
S.K. P.E.M.A. Opava ŽLUTÍ - FBC Orca Krnov (11.20)
FBC Spartak Bílovec - 1. SC TEMPISH Vítkovice B (12.30)
S.K. P.E.M.A. Opava ČERVENÍ - S.K. P.E.M.A. Opava ŽLUTÍ (13.40)
FCB Panteři Bruntál 956 - FBC Spartak Bílovec (14.50)
(SH ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov)