Jiskra jede do Dolního Benešova, Krnov přivítá Valmez

V sobotu a v neděli se představí v dalším kole fotbalové divize jak fotbalisté Jiskry Rýmařov, tak i FK Krnov. Zatímco Rýmařovští jedou v sobotu do Dolního Benešova, Krnov přivítá v neděli doma Valašské Meziříčí.

Rýmařov potřebuje body

Rýmařov svého soupeře už docela zná. „Dost jsme toho proti sobě odehráli, i v poháru jsme se potkali a od té doby se ty týmy moc nezměnily," podotkl kouč Jiskry Milan Furik. Rýmařovského stratéga nejvíce straší počasí.

„Má docela dost pršet, takže terén nebude vůbec ideální. Čekám spíše boj než nějaký pohledný fotbal. Každopádně hřiště bude pro oba stejné, kdo se s tím lépe popere, vyhraje," říkal jasně Milan Furik a nesouhlasil s tím, že jeho mužstvu, jako vyznavači technického fotbalu, bude rozmoklé hřiště vadit více:

„Jsme sice technický tým, který kombinuje po zemi, ale že by nám to nějak více nesedělo, to ne. Možná dřív, kdy jsme byli pořádně sehraní. Teď to není optimální, kluci se vrací z marodky, přišli i nějací noví. Takže takový problém v tom nevidím."

Dolní Benešov je na tom v tabulce divize o něco lépe než Jiskra a Furik očekává těžké utkání. „Bude to o prvním gólu, ten určí ráz zápasu. Benešov je známý tím, že se vždycky dostává do hodně šancí, bude otázkou, kolik toho promění," povídal trenér Rýmařova.

S jakým ziskem by byl spokojený, Milan Furik hovořit nechtěl: „Zeptejte se mě po zápase," usmíval se a pokračoval: „Oni jsou domácí, jsou favorité. My ale potřebujeme každý bod, abychom se dostali nahoru, ideálně všechny tři."

Kádr Jiskry už je prakticky pohromadě. „U některých to ještě není na celých devadesát minut, ale budou připraveni do zápasu naskočit. Jediný problém je u stopera Harazina, měl problém s přitahovačem. Už trénuje, ale na tom terénu by si to mohl obnovit, takže ještě nenastoupí," uzavřel Furik.

Krnovu chybí kapitán

Do Krnova přijede silný tým Valašského Meziříčí. Navíc domácí se chtějí oklepat z porážky v Hranicích. „Bude to těžké. Je tam nový trenér Kotůlek, má k dispozici zkušené hráče plus dravé mládí. No klasický divizní manšaft," uznával sílu protivníka krnovský lodivod Antonín Hudský.

Jeho tým postihla v posledních dnech velká rána, kapitán Ondřej Bartoníček je dlouhodobě zraněný. „Ortoped mu našel naštípnutou chrupavku v čéšce, ještě nevíme, jestli bude muset na operaci, každopádně do konce podzimu se bez něj musíme obejít," říkal smutně Hudský a dodával: „Ondra se moc nehradit nedá, takže nezbývá než se semknout a bojovat." Této situaci bude muset zkušený trenér přizpůsobit i sestavu.

„Něco vymyšleného mám. Bude to podobné jako v Brumově, možná někteří hráči budou na jiných postech. Hlavně se vrací Jirka Šimčík," uvedl kouč.

Ofenzivní manévry to v neděli v Krnově nejspíše nebudou. „Musíme vycházet zezadu a trpělivě čekat na svou šanci. A hlavně, když se do ní dostaneme, tak ji proměnit. Kluci musí více střílet, nebát se a ukázat víc sebevědomí v zakončení. Tudy vede cesta," nastínil taktiku Antonín Hudský.

Sobota 17. října

Krajský přebor
Břidličná – Vítkov (15.00)

I. A třída
Krásné Loučky – Darkovičky (15.00, hřiště Krnov)

I. B třída
Dolní Moravice – Velké Heraltice (15.00), Chomýž – Úvalno (15.00)

Okresní přebor
Jindřichov „A" – Slezské Rudoltice (15.00), Osoblaha – Horní Benešov (15.00), Stará Ves – Zátor „A" (15.00), Staré Město – Vrbno p/P (15.00), Karlovice – Vysoká (15.00)

III. třída skupina A
Hošťálkovy – Jindřichov „B" (15.00), Rusín – Krásné Loučky „B" (15.00), Janov – Zátor „B" (15.00), Třemešná – Lichnov (15.00), Slezské Pavlovice – Brantice (15.00)

III. třída skupina B
Leskovec – Dětřichov (15.00), Malá Morávka – Milotice (15.00), Lomnice – Ryžoviště (15.00), Moravskoslezský Kočov – Velká Štáhle (15.00), Dvorce – Razová (15.00), Horní Město – Široká Niva (15.00)

Krajský přebor žáci
Krnov – SO Bruntál (10.00 starší a 11.45 mladší)

Krajská soutěž žáci
Rýmařov – Ludgeřovice (9.00 starší a 10.45 mladší)

Okresní přebor starší žáci
Chomýž – Jindřichov (12.30), Holčovice – Slezské Rudoltice (13.00), Osoblaha – Bohušov (13.00)

Okresní přebor starší přípravka sk. A
Město Albrechtice – Zátor (10.00), Hošťálkovy – Jindřichov (12.45), Krásné Loučky – Vrbno p/P (13.00), Nové Heřminovy – Brantice (13.00)

Okresní přebor mladší přípravka
Vrbno p/P – Břidličná (10.00), Stará Ves – Zátor (13.15), Rýmařov – Juventus Bruntál „A" (14.00)

Neděle 18. října

Divize
Krnov – Valašské Meziříčí (15.00)

I. B třída
SO Bruntál B – Velké Hoštice (15.00)

Okresní přebor
Břidličná „B" – Rýmařov „B" (15.00)

Krajská soutěž dorost
Rýmařov – Vítkov (11.00)

Krajská soutěž žáci
Vrbno p/R – Vítkov (9.00 starší a 11.45 mladší), Město Albrechtice – Vřesina (10.00 starší a 11.45 mladší)

Okresní přebor mladší přípravka
Juventus Bruntál „B" – Krnov „A" (16.00, hřiště SPŠ Bruntál)

Krajská hokejová liga

Páté kolo krajské hokejové ligy mužů je tady. Do bojů se opět zapojí oba celky z našeho okresu.

Už v pátek vyjdou na svůj led hokejisté HK Krnov, kteří přivítají celek Uničova. Krnovští v minulém zápase v Rožnově poprvé v sezoně vyhráli a na to budou chtít navázat i dneska. „Konečně jsme hráli pozorněji v obraně a hlavně kluci dodržovali stanovené pokyny, které jsme si dali před zápasem," povídal trenér Jaroslav Plánovský.

Také Horní Benešov se konečně ukáže i vlastním fanouškům. Na hornobenešovském stadionu nebyl dlouho led, a tak hrálo mužstvo jen na hřištích soupeřů. V sobotu v domácí premiéře bude hostit Rožnov. Hornobenešovští se chtějí rehabilitovat po výprasku ve Studénce poměrem 8:1. „V tom zápase nám chybělo pět beků, tak jsme museli improvizovat a na ledě to bylo pochopitelně znát. Doufám, že doma už budeme alespoň z větší části kompletní," přál si kouč Marek Harazim.

Krajská liga mužů

Pátek 16. října
HK Krnov – HC Uničov (18.00)

Sobota 17. října
TJ Horní Benešov – HC Rožnov (17.00)

Florbalisté Orcy Krnov jedou do Brna

Florbalistům Orcy Krnov se úvod nováčkovské sezony v divizi podařil. Z prvních tří zápasů posbírali plný počet bodů, nemalou zásluhu na tom má určitě i domácí prostředí. O tomto víkendu jedou Krnováci poprvé na hřiště soupeřů, do Brna.

V sobotu se střetnou s rezervou extraligových Bulldogs Brno, v neděli pak se Sokolem Židenice. „Buldokům" jsou zatím za očekáváním, patří jim až sedmá příčka divizní tabulky. Ještě hůř jsou na tom Židenice, ty nemají ještě ani jediný bod a krčí se na samotném dně.

„Nejsou to sice týmy ze špice, Židenice jsou dokonce poslední, ale jednoduché zápasy to určitě nebudou. Možná budeme mírnými favority, protože se nám zatím daří, ale oni se taky budou chtít před svými fanoušky vytáhnout," mínil hrající trenér Orcy Krnov Ondřej Miškov.

Brno je pro některé Krnováky také skoro domácí půdou. „Hlaváčkové hráli dlouho v Hattricku, další kluci tam studovali, tak to pro ně bude skoro jako návrat domů," usmíval se Miškov.

Basketbal o víkendu

Sobota 17. října

Oblastní přebor muži
BK Krnov – TJ MEZ Frenštát p/R (16.00, hala Lokomotivy Krnov)

Divize žáci U15
SK Bruntál – TJ Sokol Karviná (9.00, MSH Bruntál)
BK Krnov – TJ Start Havířov (14.00, hala Lokomotivy Krnov)
BK Krnov – TJ Sokol Karviná (18.00, hala Lokomotivy Krnov)

Oblastní přebor mladší minižačky U12
Lokomotiva Krnov – SBŠ Ostrava (10.00 a 12.00, hala Lokomotivy Krnov)
SK Bruntál – Basket Ostrava (10.30 a 12.00, MSH Bruntál)

Neděle 18. října

Divize žáci U15
SK Bruntál – TJ Start Havířov (9.00, MSH Bruntál)