Divize nabídne derby, do Krnova přijede Jiskra

Dlouho očekávané derby v Moravskoslezské divizi je tady. V sobotu přijede na krnovský fotbalový stadion Jiskra Rýmařov. Oba týmy si prošly černým obdobím, kdy jim zranění doslova likvidovaly kádr. Z Krnova kvůli tomu odešel i postupový trenér Mura. Teď se zdá, že se mužstva pomalu zvedají.

Hudský: Musíme vycházet z obrany

Krnovští po dvou krutých porážkách zabrali v Brumově. I když po poločase prohrávali 3:1, dokázali zabojovat a vydolovat bod. S vyrovnanou bilancí tří vítězství, tří remíz a tří porážek patří Krnovu jedenáctá pozice. Trenér Antonín Hudský ví, že k utkání proti Rýmařovu musí jeho svěřenci přistoupit s maximální koncentrací.

„Určitě jdeme do zápasu s pokorou. Rýmařov je hodně kvalitní a těžký soupeř. Oba týmy se navzájem velice dobře znají," povídal krnovský kouč.

Domácím bude určitě chybět kapitán Ondřej Bartoníček a útočník Martin Sklenařík, oba se léčí ze zranění. V Brumově nastoupila krnovská sestava v pozměněném složení. Krajní obránce Lukáš Kužel našel nové místo na kraji zálohy, na jeho místo putoval Marek Havlíček. Záložníci Krčmařík s Navrátilem zase nastoupili v útoku.

Jestli bude sestava stejná, nechtěl Antonín Hudský prozradit. „Ještě nás čeká jeden trénink, po něm se rozhodneme. Nemáme moc prostoru na nějaké změny, ale neříkám, že to neposkládáme jinak," usmíval se.

Krnováci budou jistě chtít před vlastními příznivci, kterých chodí nejvíce v celé divizi, uspět. „Musíme vycházet ze zabezpečené obrany. V posledních zápasech jsme dost inkasovali, tak se na to musíme zaměřit," říkal Hudský a pokračoval: „Samozřejmě víme, že Rýmařov je směrem dopředu hodně silný. Nezbývá nám nic jiného než bojovat, jezdit po zadku a využít nějaké šance."

Furik: Záleží, kdo dá první gól

Jiskra Rýmařov se po prohrách také zvedá. V minulém zápase rozprášila Havířov 6:0 a zdá se, že hráči zase získali vytrácející se sebevědomí. Derby je ale vždycky specifickým utkáním. „Derby nikdy nemá favorita a tady to platí dvojnásob.

Sehráli jsme spolu v posledních letech hodně přípravných utkání, i v soutěži, takže se známe. Předtím byl úspěšnější Krnov, teď si myslím, že se situace maličko otočila a v posledních zápasech jsme byli lepší zase my. Jenže to teď jde všechno stranou," povídal kouč Jiskry Milan Furik.

Také Rýmařov si prošel martyriem kolem složení mužstva, ale trenéru Furikovi se povedlo přivést několik nových hráčů a kádr doplnit. Navíc marodi už se pomalu do sestavy vracejí. Do duelu s Havířovem naskočil už i kapitán Jiří Furik. „To už byl zápas rozhodnutý, tak jsme ho tam zkusili dát. Ještě to není na celých devadesát minut, ale pomalu se do toho zase dostává, což je velice pozitivní," objasnil situaci kolem klíčového záložníka trenér.

Uzdravují se i další hráči jako třeba nová akvizice Kotůlek. „S novými hráči a navrátilci se nám hodně zvýšila konkurence v záložní řadě, takže marodi dělají maximum, aby se co nejdříve vyléčili, aby mohli hrát. Starají se o sebe daleko víc," usmíval se Milan Furik.

Před soupeřem má rýmařovský lodivod určitě respekt. „Mají kvalitní obranu. Chodí tam veliké návštěvy, což fotbalu jenom prospěje," říkal Furik a pokračoval: „Myslím, že se s Krnovem ale nemáme čím překvapit. My chceme praktikovat zase naši tradiční kombinační hru, ke které se pomalu vracíme. Jak se mužstvo sehrává, i s těmi novými hráči, tak ta hra jde zase nahoru," pochvaloval si trenér.

A co může hrát podle Milana Furika v derby zásadní roli? „Hodně záleží na tom, kdo z nás dá první gól. Podle toho se pak bude celá hra odvíjet. Krnov je na tom momentálně v tabulce lépe, ale doma si nemůže dovolit ztrácet body. Taky my potřebujeme body jako sůl. Takže si myslím, že se diváci rozhodně mohou těšit na kvalitní fotbal, doufám, že i se spoustou branek," dodal Furik.

Pátek 2. října

Okresní přebor starší přípravka skupina B
Juventus Bruntál – Rýmařov „B" (16.30)

Sobota 3. října

Divize
Krnov – Rýmařov (15.30)

Krajský přebor
Břidličná – Háj ve Slezsku (15.30)

I. B třída
Úvalno – Velké Heraltice (15.30), Dolní Moravice – Zlatníky (15.30), Chomýž – Světlá Hora (15.30)

Okresní přebor
Karlovice – Horní Benešov (15.30), Zátor „A" – Slezské Rudoltice (15.30), Osoblaha – Rýmařov „B" (15.30), Stará Ves – Holčovice (15.30), Jindřichov „A" – Vysoká (15.30)

III. třída skupina A
Hošťálkovy – Lichnov (15.30), Janov – Brantice (15.30), Třemešná – Nové Heřminovy (15.30), Rusín – Zátor „B" (15.30)

III. třída skupina B
Dvorce – Lomnice (15.30), Horní Město – Milotice (15.30), Leskovec – Velká Štáhle (15.30), Malá Morávka – Razová (15.30), Moravskoslezský Kočov – Ryžoviště (15.30), Dětřichov – Široká Niva (15.30)

Krajský přebor žáci
Krnov – Brušperk (10.00 starší a 11.45 mladší)

Krajská soutěž žáci
Rýmařov – Vřesina (9.00 starší a 10.45 mladší)

Okresní přebor starší žáci
Chomýž – Zátor (16.00), Karlovice – Bohušov (13.00), Osoblaha – Břidličná (13.30)

Okresní přebor mladší žáci
Malá Morávka – Úvalno (10.00), Horní Město – SO Bruntál „B" (13.00)

Okresní přebor starší přípravka skupina A
Město Albrechtice – Nové Heřminovy (10.00), Jindřichov – Krásné Loučky (12.30), Hošťálkovy – Zátor (13.15), Krnov – Brantice (13.30)

Okresní přebor starší přípravka skupina B
Stará Ves – Horní Benešov (12.30)

Okresní přebor mladší přípravka
Vrbno p/P – SO Bruntál „A" (10.00), SO Bruntál „B" – Břidličná (10.15), Stará Ves – Krnov „A" (13.30). Krnov „B" – Zátor (1. 10. – 16.30, UT 3G)

Neděle 4. října

I. B třída
SO Bruntál B – Otice (15.30)

Okresní přebor
Břidličná „B" – Vrbno p/P (15.00), Svobodné Heřmanice – Staré Město (15.00)

III. třída skupina A
Jindřichov „B" – Krásné Loučky „B" (14.00)

Krajská soutěž dorost
Rýmařov – Darkovičky (11.00)

Krajská soutěž žáci
Vrbno – Město Albrechtice (9.00 starší a 10.45 mladší), Juventus – Darkovičky (11.00 mladší a 12.30 starší)

Okresní přebor starší přípravka skupina B
Břidličná „B" – Břidličná „A" (11.30)

Okresní přebor mladší přípravka
Rýmařov – Juventus Bruntál „B" (14.00)

Liga NEAFO Senior
17. kolo: 9.00 Karla – Milotice, 11.00 Třemešná – Steel, 12.15 Horní Benešov – Chomýž, 13.30 Kelta – Jiskra, 14.45 Bruntálsko – Lom

Hokej: Krnov hraje se Studénkou od 17.30, Horní Benešov narazí na Orlovou

Oba naše hokejové celky se v sobotu opět zapojí do bojů krajské hokejové ligy. Krnovští se představí doma proti Studénce, Horní Benešov zajíždí na led jednoho z největších favoritů soutěže, do Orlové.

Krnov v prvních dvou kolech nepoznal radost z vítězství a teď to bude chtít změnit. „Musíme hlavně zapomenout na to, jak jsme Studénku v přípravě porazili 8:1. Tohle už je soutěž a bude to úplně jiné utkání," varoval jasně kouč HK Krnov Jaroslav Plánovský.

Tým zatím nejraje podle jeho představ, i když jeho hra se postupně zvedá. „Musíme hodně zapracovat na kombinaci, ta nám pořád pokulhává. Na tréninku už to jde, ale prodat v zápase se nám to ještě nedaří. Totéž se týká proměňování šancí," uváděl Plánovský.

Sobotní utkání začíná v Krnově netradičně až od 17.30. „Krnovští fotbalisté hrají nezvykle domácí zápas v sobotu od 15.30. Je to derby s Rýmařovem, takže určitě přijde dost lidí. Aby pak mohli stihnout i hokej, rozhodli jsme se posunout začátek z pěti hodin na půl šestou," vysvětloval důvod změny člen výkonného výboru HK Krnov Michal Pokorný.

Hornobenešovské čeká nelehký duel v Orlové. Tým Marka Harazima v prvním kole přehrál v derby Krnov. Bezpečně vedl i v Novém Jičíně, ale v závěru ztratil dva body po prohře v nájezdech. Orlová má zatím stoprocentní bilanci. Zvítězila vysoko ve Šternberku 1:10, doma po dvou vyrovnaných třetinách zdolala Krnov.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Orlová má snad nejkvalitnější kádr z celé krajské ligy. Ale nejedeme tam s nějakou poraženeckou náladou. Pokud budeme kompletní, určitě je minimálně potrápíme," uvedl trenér Horního Benešova Marek Harazim.