Basketbal

O nadcházejícím víkendu zasáhnou do bojů o mistrovské body basketbalisté a basketbalistky z Krnova i Bruntálu.

V sobotu se na domácí palubovce představí mužský celek BK Krnov, který se střetne s Frenštátem. Krnovští v minulém utkání porazili céčko Opavy a na to budou chtít jistě navázat. Také minižákyně Lokomotivy se předvedou doma.

V Bruntále se ukáží zase dvě nejmladší kategorie SK Bruntál, mladší a nejmladší minižáci.

Sobota 7. února

Oblastní přebor mužů
BK Krnov - TJ MEZ Frenštát pod Radhoštěm (18.00, hala Lokomotivy Krnov)

Oblastní přebor mladších minižáků U12
SK Bruntál - TJ Gymnázium Hladnov (16.30 a 18.00, Městská sportovní hala Bruntál)

Neděle 8. února

Oblastní přebor starších minižákyň U13
Lokomotiva Krnov - BKM Žilina (12.00 a 13.45, hala Lokomotivy Krnov)

Oblastní přebor nejmladších minižáků U11
SK Bruntál - BK NH Flames Ostrava A (16.00, Městská sportovní hala Bruntál)

Hokejové derby

Dvaadvacáté kolo krajské hokejové ligy přinese velké okresní derby. Na led Krnova přijede celek Horního Benešova.

Oba celky v posledních kolech neuhrály příliš dobré výsledky. Krnováci měli hodně těžký los, když se utkali se dvěma favority, Kopřivnicí a Orlovou. Prozatím figurují na šesté pozici tabulky.

Hornobenešovští podlehli v minulém kole Rožnovu. V sezoně si nevedou vůbec špatně. Patří jim třetí místo za suverénní dvojicí Kopřivnice, Orlová a mají dostatečný náskok na pronásledovatele.

Krajská liga mužů, sobota 7. února
HK Krnov - TJ Horní Benešov (17.00, zimní stadion Krystal Krnov)

Fotbal

Fotbalisté FK Krnov pokračují v zimní přípravě pod vedením trenéra Antonína Mury. Sehráli už dvě přípravná střetnutí, s béčkem SFC Opava a s Polankou. V sobotu je čeká třetí herní test. Do Krnova přijede divizní Dolní Benešov.

V Krnově se snaží stabilizovat sestavu, od té chvíle, co přišel Lukáš Krčmařík, žádná další posila nedorazila. „Už ani nikoho dalšího nehledáme. Bota nás tlačila na místě útočníka a toho máme," podotkl kouč Antonín Mura.

Jinak už má trenér FK Krnov celý kádr pohromadě. „Nějaké posily přišly, ale jinak budeme využívat hráče, kteří kopali v Krnově na podzim," povídal Antonín Mura.

Do přípravy se už zapojili skoro všichni hráči. „Máme teď nějaké nemocné, je epidemie chřipky. I kapitán Ondra Bartoníček je momentálně ve stavu nemocných," objasnil zkušený krnovský lodivod.

Jediným, kdo ještě na trávník nevyběhl, je univerzál Jan Zelník. „Honza se rozmýšlí, zda pokračovat. Necháváme mu klid a čas na rozmyšlenou," uvedl trenér Mura.

Všechny tréninkové jednotky se už odehrávají venku, na umělé trávě krnovského stadionu. „Jsme pořád venku, ať si kluci zvyknou. Trénujeme s balónem i bez, kombinujeme to, musíme nabrat samozřejmě i fyzickou kondici," osvětlil náplň tréninků svého mužstva Antonín Mura.

Sobota 7. února
FK Krnov - Dolní Benešov (14.00, UT Krnov)