V sobotu 7. prosince se v dopoledních hodinách představí svým fanouškům ve dvou utkáních žáci BK Krnov proti béčku Snakes Ostrava. Po obědě budou zase hostit junioři BK rezervu Opavy.

V poledních hodinách budou bojovat o ligové body žákyně Lokomotivy, které se střetnou s Frýdkem Místkem. V neděli se pak Lokomotiva postaví Havířovu.

Ostatní ženské týmy Lokomotivy vyjíždějí na hřiště soupeřů. Béčko jede už dneska do Zlína, kde se bude snažit potvrdit druhé místo v tabulce. Kadetky U17 vyrážejí v neděli do Frýdku -Místku. Mladší minižačky čeká nejdelší cesta, vyrážejí na Slovensko, kde se střetnou s celkem BKM Žilina.

Sobota 7. prosince

Liga žákyň: Lokomotiva Krnov U14 - BK Frýdek Místek (12.30, hala Lokomotivy Krnov)
OP žáků: BK Krnov U15 - BK Torola Snakes Ostrava B (9.00 a 10.45, hala Lokomotivy Krnov)
BK Krnov U19 - BK Opava B (14.15 a 16.00, hala Lokomotivy Krnov)

Neděle 8. prosince

Liga žákyň: Lokomotiva Krnov U14 - BK Havířov (9.00, hala Lokomotivy Krnov)

Fotbal

Sedmý ročník Mikulášského turnaje mužů nad třicet let v halové kopané se uskuteční v sobotu 7. prosince v tělocvičně Střední průmyslové školy v Bruntále.

Turnaje se zúčastní deset mužstev, které se spolu utkají systémem každý s každým. O pohár pro vítěze budou zápolit restaurace Faraon, restaurace Terezka, restaurace V parku, Gauneři Bruntál, GT Bruntál, Záchranka Bruntál, TJ Moravskoslezský Kočov, Automotocentrum Bruntál a Litrpool.

V průběhu dne do tělocvičny dorazí mikuláš, čert a anděl, kteří obdarují mikulášskou nadílkou děti hráčů. Přichystáno je pro děti i sportovní odpoledne pod vedením Mgr. K. Mašlíka. Celodenní klání moderuje DJ Boris a pořadatelé přivítají i čestného hosta turnaje, bývalého československého reprezentanta a dlouholetou oporu Baníku Ostrava, pana Rostislava Vojáčka.

Předseda klubu Za starý Bruntál, pan Rapušák, připravil pro návštěvníky turnaje zajímavou výstavu čertů z různých koutů světa. Dalším halovým turnajem v tělocvičně SPŠ v Bruntále bude 11. ledna tradiční Bruntálské bodlo. Zájemci o účast se mohou kontaktovat na adrese: nagl11@seznam.cz.

Hokej

Play off krajské hokejové ligy mužů se nezadržitelně blíží a všechny týmy chtějí ještě na poslední chvíli vylepšit své postavení v tabulce. Nejinak tomu je i v našem okrese, kde se o lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů perou týmy Horního Benešova a Krnova. Hornobenešovští to v tomto kole krajské ligy nebudou mít jednoduché. V sobotu totiž na led jejich zimního stadionu přijede aktuální lídr tabulky a hlavní kandidát na vítězství v soutěži, celek Šumperka.

Tým Horního Benešova schytal v minulém kole deset branek v Karviné, přesto si stále drží dobré čtvrté místo v průběžném pořadí. Tlačí se však na něj Studénka se stejným počtem bodů a také béčko Orlové, které je jen o bodík zpět.

To krnovští hokejisté se drží skoro na konci postupové osmičky do play off. Jako den a noc se střídají dobré a špatné výkony na ledě.

Krnov v minulém kole ukončil trojzápasový trip po stadionech soupeřů, na kterém získal jediný bod za prohru v Šumperku na nájezdy. Pak totiž Krnováci prohráli jak ve Studénce, tak i v Kopřivnici. Tam sice podali zlepšený výkon, ale promarnili velké množství gólových příležitostí.

V sobotu přivítají v Krnově béčko Rožnova, tedy souseda v tabulce, který na domácí ztrácí na osmé pozici jen tři body. Krnovští budou chtít zvítězit a zajistit si tak klid.

12. kolo KLM, sobota 7. prosince

Bohumín - Karviná (16.30)
Rožnov - Kopřivnice (17.00)
Horní Benešov - Šumperk (17.00)
Studénka - Orlová B (17.00)
Krnov - Rožnov B (17.00)