Rozhodl nepovedený úvod

„Do Lipníka jsme odjeli bez několika hráčů základní rotace, ale zato s odhodláním poprat se o důležité body," říkal rozhodně trenér Krnova Petr Opršal.

Jenže úvod prvního střetnutí hostům hrubě nevyšel. „Nechali jsme si domácí utéct až na 9:0 a to poznamenalo celý další průběh," popisoval kouč. Mladí Krnováci se nedokázali přiblížit protivníkovi na přijatelnější rozdíl. „Bylo to tím, že efektivita naší střelby byla hodně špatná. Měli jsme jen málo skórujících hráčů a to rozhodlo," zhodnotil Opršal.

BK Lipník - BK Krnov 47:35 (17:9, 26:17, 39:30)
BK Krnov (sestava a body): Vojtěch Kortiš 17, Jan Janalík 9, Daniel Choma 5, Michal Suchánek 4, Richard Čepek, Jan Kopecký, Karel Kočí, Petr Sukup.

Ani odveta nevyšla

Podobný začátek jako první duel měla i odveta. „Opět se nám, jako už tradičně, nevydařila první čtvrtina, kde jsme nechali domácí jednoduše skórovat," kroutil hlavou trenér Petr Opršal.

Krnovští pak hru vyrovnali, ale vyrovnat skóre se stále nedařilo. „I když jsme se snažili sebevíc, opět nás srážely dolů neproměněné šance. To, co jsme nedali, by stačilo snad na dva zápasy," zlobil se kouč kadetů BK Krnov.

Teprve ve druhé půli hosté na soupeře zatlačili a pomalu stahovali jeho náskok. „Ale nestihli jsme to," řekl krátce Petr Opršal, ale zhodnotil tím vše.

BK Lipník - BK Krnov 61:55 (17:8, 34:24, 54:41)
BK Krnov (sestava a body): Vojtěch Kortiš 20, Daniel Choma 11, Jan Janalík 10, Michal Suchánek 10, Karel Kočí 3, Richard Čepek 1, Jan Kopecký, Petr Sukup. Trenér: Petr Opršal