Do zápasu vlétlo bruntálské družstvo doslova jako uragán. Za pět minut si vybudovalo dvouciferné vedení. Za další tři minuty se náskok vyšvihl na dvacet bodů. „Slušná obrana nepouštěla soupeřky k našemu koši. Ze střední vzdálenosti střílely hostující hráčky pod tlakem a nepřesně. Naše převaha na doskoku byla evidentní. První míč proletěl našim košem až v posledních vteřinách úvodní části," komentoval hru kouč Bruntálu.

Podobný průběh měl i zbytek utkání. Basketbalistky Valašského Meziříčí brzy odpadávaly fyzicky a hlavně psychicky. „V mnoha případech již nejevily zájem o návrat do obrany. Nám se dařilo stále dobře bránit a získané míče rychle bodově proměnit," podotkl domácí lodivod.

Na začátku třetí čtvrtiny se hostující děvčata snažila vymanit z tlaku. Bruntálský tým, při jednoznačném vedení, zkoušel zahrát nově nacvičované kombinace. Ty ale nevyšly. „Ztráty míče byly potrestány několika rychlými výpady soupeřek. To ale netrvalo dlouho. Soupeřky neměly dostatek sil na delší vzdor," usmál se Dalimil Morys. Hra tak opět přešla pod bruntálskou taktovku.

Utkání se mladým bruntálským basketbalistkám povedlo a svému soupeři nadělily přes sto bodů. „Holky od prvních minut utkání ovládly a soupeřkám na cestu pořádně naložily. Zasloužená výhra bude určitě povzbuzením do dalších bojů. Přes jednoznačné vedení si udržovaly po celou dobu koncentraci a hrály svou hru. Následující oběd jim určitě moc chutnal," hodnotil s úsměvem zkušený kouč Bruntálu.

SK Bruntál - Basket Valmez 108:22 (26:2, 33:9, 27:5, 22:6)
Bruntál (sestava a body): Mazalová 32, Kuspišová 16, Vajdová 16, Samsonová 14, Jonášová 12, Ječmenová 7, Rošková 6, Nikol Barnetová 3, Balušková 2. Trenér: Dalimil Morys