„Není se ani čemu divit. Sportovně je nutno uznat, že se v Krnově představil tým podstatně zkušenější, herně vyspělejší a se značnou výškovou převahou,“ chválil soupeře kouč Navrátil. Tělesné dispozice a zkušenosti hostujícího družstva byly znát především na podání a nahrávce. „Soupeřky prostě minimálně chybovaly, to byl zásadní rozdíl,“ dodal Navrátil.

Domácí stratég v sobotním dvojzápase postrádal tradiční opory základní sestavy: Radku Jahnovou a Michaelu Poledníkovou. Jejich citelná absence se projevila už v prvním utkání, které Frýdlant nad Ostravicí vyhrál poměrně hladce s vysokými náskoky v jednotlivých setech. „Přesto tým nepodal špatný výkon, jen druhý set prvního utkání nám vůbec nevyšel. Zatímco domácí hráčky i relativně lehké míče pokazily, hosté dokazali trestat i tu nejmenší chybičku a navíc uhrávat i těžké míče,“ pokračoval Navrátil.

Podle krnovského trenéra vynikala hostující děvčata zejména ve hře na síti. „Podání bylo ze strany hostů kvalitnější a jistější. Také naše hráčky dokázaly dát body z podání, ale bylo jich podstatně méně a hlavně více chybovaly,“ vysvětlil.

Už vyrovnanější partii sehrály domácí volejbalistky s favorizovaným soupeřem v následné odvetě, byť otěže nad vývojem sobotního duelu znovu držel pevně ve svých rukou druhý tým krajského přeboru. Frýdlant nad Ostravicí třikrát v řadě povolil krnovskému družstvu sedmnáct bodů.

Kouč Ivo Navrátil hodnotil vývoj sezony pozitivně, nehledě na porážku a předposlední pozici v tabulce. „Tým splnil to, co se od něj v podstatě očekávalo. Po zavedení nové koncepce hry se s tímto dokázaly vyrovnat a nyní mohou pokračovat dále: určit si herní posty, zdokonalit obranu jak na síti, tak v poli, zkvalitnit přihrávku a podání,“ vyprávěl. „Není toho málo, ale věřím, že děvčata hodně z toho zvládnou přes léto a zbytek se bude muset dále propracovávat během soutěže.“

MS krajský přebor.