Úvodní minuty přinesly chaotickou hru. „Oba týmy vytvořily několik triviálních chyb, což se trestalo. Na naší straně se chyby dělaly hlavně v obraně. Špatné postavení a chybná komunikace dávaly soupeřkám velký prostor ke kombinaci. V polovině čtvrtiny musel přijít oddechový čas a rázná domluva," popisoval dění na hřišti bruntálský kouč Dalimil Morys.

Po návratu na hřiště nabrala hra Bruntalaček správný směr. „Obrana začala být svižnější a důraznější. Soupeřky držela dál od koše. Holky držely jejich kombinace do posledních sekund na útok, Brňanky pak chybovaly," pochvaloval si zkušený trenér. Díky několika rychlým protiútokům se skóre vyhouplo ve prospěch bruntálského týmu až na dvouciferný náskok.

Stejný vývoj přinesly i další dvě čtvrtiny. „Na kvalitu našeho výkonu nemělo vliv ani střídání. Všechny hráčky hrály s chutí a s plným nasazením. Žádný míč nebyl předem ztracený. Na doskoku se vedly úspěšné boje proti fyzicky vyspělejším soupeřkám. V útoku se hrálo rychle a přesně," vyzdvihl kladné stránky hry domácího kolektivu Dalimil Morys.

Do poslední části se nastupovalo za rozhodnutého stavu. „Chtěli jsme si vyzkoušet jiné herní varianty. V útoku to trošku začalo skřípat, holky se už tolik nehrnuly do koše. Většina střel šla nepřesně z větší vzdálenosti. V závěru už došlo k polevení v obraně," popisoval Morys.

Utkání se hrálo před slušně zaplněnou halou. „Jakoby předchozí výborné představení bruntálských žáků a dobrá nálada fanoušků nažhavilo i kadetky. Ty se dokázaly vyburcovat k letošnímu nejlepšímu výkonu. Závěrečný potlesk byl zaslouženou odměnou za předvedenou hru," usmíval se Dalimil Morys.

Letošní domácí utkání přinesla z bruntálské strany slušnou hru. „Venkovní utkání tolik povedená nebyla. Nyní nás čeká série utkání s týmy z popředí tabulky. To nejbližší na hřišti soupeřek. Přístup a nasazení bude potřeba minimálně stejné jako v tomto utkání," uzavřel bruntálský trenér Dalimil Morys.

SK Bruntál - Sokol VALOSUN Šlapanice 81:36 (22:11, 23:6, 24:5, 12:12)
Bruntál (sestava a body): Nikol Barnetová 22, Mazalová 20, Vajdová 12, Samsonová 11, Jonášová 8, Ječmenová 4, Kuspišová 4, Balušková, Mihalcová. Trenér: Dalimil Morys