Velice špatný začátek měl zápas kadetů BK Den Braven Krnov proti soupeři z Hradce Králové. Nesoustředěnost v obraně vedla k vedení hostí v poměru 2:9.

BK Den Braven Krnov vers. Sokol Hradec Králové 2 70:57

Trenér domácích Ladislav Mokráš se musel rozčilovat po hrubých chybách. Proto se rozhodl po prvních minutách vystřídat hráče základní pětky. Po delším čase se na hřišti objevil pivot Gazdík, který nastoupil po zranění kotníku. Přítomnost pivota dokázala domácí hráče nabudit a ti přitvrdili zejména v koncovce.

Právě tlak pod košem soupeře se ukázal jako účinný. Hosté dlouho nevěděli, jak se prosadit. Krnovští začali hrát dobrou obranu a hosté nedokázali pod košem bránit dlouhé Krnováky. V poslední čtvrtině už vedli domácí o 25 bodů. Trenér domácích poslal na hřiště hráče z lavičky. Ti však vysoké tempo zápasu nezvládali a ztráceli zbytečně míče.

„Hráči zbytečně ztráceli míče při presinku soupeře, který v závěru snížil na přijatelný rozdíl. Vítězství mužstva bylo naprosto zasloužené,“ shrnul dojmy trenér Ladislav Mokráš.

Body: Gazdík 28, Volný 14, Kostrhoun 7, Kopecký 7, Mokráš 5, Konečný 5, Šnirch 2, Rumian 2.

BK Den Braven Krnov vers. BVK Holice 45:74

Pot poléval trenéra krnovských kadetů, když viděl, jak jeho svěřenci nestačí fyzicky na basketbalisty Holic. Skvěle fyzicky připravení hosté na krnovském hřišti působili jako zkušený celek. Těžili zejména z rychlého přechodu do útoku. Skóre ve prospěch hostí tak narůstalo pekelným tempem.

Domácí měli chvílemi problém trefit koš z vyložených pozic. Přechod přes hřiště do útočných pozic jim také dělal problém. Právě proto si hosté odvezli zaslouženě vysokou výhru, která byla pro domácí poučením.

Body: Kopecký 14, Gazdík 12, Kostrhoun 6, Mokráš 4, Rumian 4, Volný 3, Pavlík 2.