Krnov se díky výbornému vstupu do sezony zatím vyhřívá na první příčce s náskokem jednoho bodu. Druhá Vysočina má ale k dobru utkání navíc. Krnovští nastoupili do obou zápasů takřka vůbec poprvé s kompletní sestavou. Trenér Kovařík postrádal pouze pivota Tománka, výkon tradičních opor Cikánka a Opršala ale limitovala zranění. „Oba hráči nastoupili obětavě se sebezapřením,“ pochválil je Kovařík.

První porážce v sezoně však nezabránila ani přítomnost dalšího ze silných článků týmu Marka Lukáše. „Basketbalové centrum Vysočina je nový krajský projekt, ve kterém spolupracují tři tradiční basketbalová centra a to Jihlava, Žďár nad Sázavou a Třebíč,“ vysvětlil Kovařík sílu soupeře. Krnovští mohou litovat především druhé poloviny utkání, ta úvodní se jim totiž poměrně vydařila. Už v páté minutě vedli 8:2, ale jakmile hosté přeskupili zónovou obranu, skóre se obracelo. Tempo zápasu se změnilo až ve 12. minutě. To domácí konečně pronikali do obrany soupeře a získávali fauly.

Nechutný závěr

Minimální náskok zůstal ve spárech hostujícího týmu až do 35. minuty. Domácí trenér se rozhodl k radikální změně a vsadil vše na jednu kartu. „K vítězství nás měla přivést agresivní osobní obrana po celém hřišti hraná po daném koši,“ vysvětlil. Ujaly se však pouze dvě trojky Lukáše, ostatní hráči nedopravili míč do koše ani z dobrých šancí.

To už domácí mužstvo definitivně ztratilo kontrolu nad vývojem zápasu. „Výsledek je to krutý, ale porážka nás nemusí mrzet. O síle Vysočiny se přesvědčili na druhý den v Ostravě, kdy hosté porazili domácí tým o 40 bodů,“ uvedl.

Na vrchol ligové soutěže se Krnovští junioři vrátili až ve druhém utkání s Jindřichovým Hradcem. Vyrovnaný zápas se zlomil až v závěrečné čtvrtině, kterou domácí vyhráli drtivým rozdílem. Kovaříkovi svěřenci vstoupili do utkání brzkým vedením po trojkách Biskupa a Lukáše, které ještě podpořil šestkami Opršal. Domácí kanonádu znovu zastavila až zónová obrana, díky níž hosté do přestávky srovnali skóre.

Vstup do druhého poločasu Krnov tragicky zaspal. „Hráli jsme velmi špatně v útoku a jen si podávali míče kolem zóny soupeře,“ vysvětlil krnovský kouč. Stav 40:50 ve 25. minutě byl už téměř kritický „Naštěstí máme letos vyrovnaný kádr. Když se nedaří oporám, mohou je nahradit hráči z lavičky,“ pokračoval Kovařík. Na hřiště následně přišli Biskup a Gazdík, kteří spolu s Hlaváčkem, Lukášem a Mecou dokonali obrat.

„Absolutorium zasluhují především Biskup, který dal za 10 minut pět trojek, ale hlavně kapitán Meca, který získával odražené míče pod oběma koši,“ chválil. Závěr byl ale ze strany soupeře nechutný, na pokyn trenéra začali hráči tvrdě faulovat,“ litoval Kovařík. Téměř zlomeným zápěstím odnesl poslední minuty Biskup po zákroku soupeřova obránce, nepříjemné šrámy se nevyhly ani Opršalovi.