Krnovský kouč je z dosavadního průběhu podzimní části nadšený. „Šli jsme těmto výhrám hodně naproti. Říká se, že štěstí přeje připraveným a to se nám zatím splňuje,“ řekl už dříve v rozhovoru. Zároveň ale Kovařík upozorňuje, že není žádný důvod pro předčasnou euforii. „Tabulka skupiny nám prozrazuje, že jsme hráli proti mužstvům ze spodní části soutěže a ta lepší nás teprve čeká,“ pokračoval.

Svatá pravda. Skutečnou sílu krnovského mužstva prověří především Vysočina. Ta podobně jako Kovaříkův výběr ještě nepoznala hořkost porážek. Spoléhá na opory Své soupeře ale porazila vždy takřka rozdílem třídy, zatímco krnovští junioři zápasy zpravidla rozhodují až v infarktové koncovce. Čeká nás pravděpodobně nejsilnější soupeř. Svá utkání Vysočina vyhrála suverénním způsobem,“ řekl Kovařík.

To Jindřichův Hradec se zatím potácí ve spodních patrech soutěže. Nedělní soupeř krnovského týmu má na kontě zatím jediné vítězství. Papírové statistiky hovoří jasně: favoritem jsou domácí. „Bude záležet na tom, kolik extraligových hráčů proti nám postaví. Očekávám vyrovnaný zápas,“ vysvětlil.

Krnovský trenér spoléhá zejména na rozehrávače Opršala. „Dává nejen body, ale plní svou funkci rozehrávače a rozděluje míče,“ chválil Kovařík, jenž zároveň vyhlíží návrat zraněného Petra Grosse. „Doufám, že se dá dohromady a zvýší naši údernou sílu z pole,“ doplnil.

Sobotní zápas na krnovské palubovce startuje ve 13 hodin. Nedělní duel na Lokomotivě s Jindřichovým Hradcem pak začíná od 9. hodiny. „Až po těchto utkáních budeme moci říct, jak jsme na tom,“ uzavřel Jan Kovařík.