Na pětatřicet hráčů si to rozdalo ve čtyřkolovém turnaji o hodnotné ceny. Turnaj byl zároveň posledním turnajem druhého ročníku Tour de mariáš 2014.

Již uplynulý ročník se skládal ze šesti turnajů, které se hrají od března do prosince v šesti různých obcích a městech okresu Bruntál. Letošní ročník přivítaly Horní Životice, Svobodné Heřmanice, Bruntál, Dlouhá Stráň, Horní Benešov a Leskovec.

V příštím již třetím ročníku se zvažuje případné rozšíření soutěže o další obce. Rozhodnutí padne až na lednové schůzi pořadatelů ve Svobodných Heřmanicích.

Finále v Leskovci pro Oldřicha Bůžka

V Leskovci po pěti odehraných hodinách vyšel jako vítěz Oldřich Bůžek z Horního Benešova, který získal 12 bodů. Na druhém místě skončil Libor Dvorský z Moravského Berouna před třetím Martinem Dobešem z Horních Životic.

Na čtvrtém místě skončil s těsným odstupem Jiří Závora z Horních Životic a na pátém Petr Švanda z Bruntálu. Vítězové převzali hodnotné ceny věnované pořadateli.

Přání všeho nejlepšího do Nového Roku a mnoho štěstí ve třetí ročníku Tour popřál na závěr turnaje hráčům a divákům zakladatel Tour Jiří Závora.

Celkovým šampionem Jiří Závora

Po sečtení všech výsledků ze šesti odehraných turnajů, ve kterých se nejhorší výsledek škrtá, vzniklo konečné pořadí Tour de mariáš 2014. Vítězem se stal s 52 body a 3,5 bodovým náskokem Jiří Závora z Horních Životic před Pavlem Horkým z Lichnova, který získal 48,5 bodů. Třetí skončil Vlastimil Střílka ze Svobodných Heřmanic se ziskem 47,5 bodu.

Stejný počet bodů, ale méně vyhraných peněz měl na čtvrtém místě Martin Dobeš z Horních Životic. Pátý skončil Josef Záhorec z Dlouhé Stráně se 47 body.

Turnajů se celkem zúčastnilo celkem 71 hráčů z celého Moravskoslezského kraje. Putovní pohár a další hodnotné ceny za druhý ročník Tour de mariáš se předají vítězům na prvním turnaji následujícího, třetího ročníku Tour 2015.