Účastníci startovali z Karlovy Studánky, odkud je čekalo osm a půl kilometrové stoupání na horském kole s převýšením více něž osm set metrů. V depu u Kurzovní chaty pak závodníci vyměnili kola za běžky a vydali se na osmikilometrovou trať. V poslední části triatlonu museli triatlonisté překonat pět kilometrů dlouhý běh na Praděd a zpět ke Kurzovní chatě, kde byl cíl.

Letošního ročníku Jesenického zimního triatlonu, jehož pořadatelem je Moravskoslezský krajský svaz triatlonu společně s Triatlon teamem Opava, se zúčastnilo osmačtyřicet závodníků.

V mužské kategorii závodili junioři (18-19 let), a pak čtyři věkové kategorie mužů (20-29 let, 30-39 let, 40-49 let a nad 50 let). Mezi ženami se utkaly dorostenky (16-17 let), juniorky (18-19 let) a ženy také rozděleny podle věku (20-29 let, 30-39 let a 40 a více let). Poslední kategorií pak byly smíšené štafety.

Celkovými vítězi se napříč mužskými kategoriemi stal Pavel Jindra z ELEVEN RUBENA TEST TEAM, který celou trať zvládl za hodinu, pětadvacet minut, třicet devět vteřin a devadesát šest setin. Mezi ženami triumfovala Lubomíra Kalinová z týmu TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica. Ta dosáhla času jedna hodina, padesát sedm minut, jedna vteřina a sedmnáct setin.

Ve smíšených štafetách dosáhla na nejvyšší stupínek sestava složená ze závodníků: Velej, Kroček, Sedlář z týmu 3 NILFISK NOVATOP NEWLINE. Hned za ní skončila trojice Kubín, Beneš, Tyl z týmu Počkáme v cíli. Na třetím místě doběhla štafeta z klubu Tom v Tom, ve složení Jakl, Stolařík, Gruchala.

Výsledky

Mužské kategorie:
Junioři 18-19 let: 1. Vojtěch Bednarský (Šumperk), 2. Ondřej Petiška (SK RN HK)
Muži 20-29 let: 1. Tomáš Matera (TRIATLON Team Opava), 2. David Jílek, 3. Dominik Brandýs
Muži 30-39 let: 1. Pavel Jindra (ELEVEN RUBENA TEST TEAM), 2. Tomáš Jurkovič, 3. Petr Bartoň (ŠK TRIAN UMB Banská Bystrica)
Muži 40-49 let: 1. Marek Ščerba (SK SKIVELO Olomouc), 2. Tomáš Veselý (SK Bagbike), 3. Peter Števánka (ŠK Oravaman)
Muži 50 a více let: 1. Petr Křižák (SK OMT Pardubice), 2. Milan Celerin (TAT Martin), 3. Jozef Slama (KZT Donovaly)