Po roční pauze se do Jeseníků opět vrátil Jesenický zimní triatlon. Podnik, který kombinuje tři sporty, jízdu na horském kole, běh a běh na lyžích, pořádá opavský Kilpi Triatlon Team, šestý ročník se jel jako mistrovství České a Slovenské republiky.

Na startu v Karlově Studánce se sešlo více než sedmdesát jednotlivců a devět štafet, ti vyrazili vstříc Kurzovnímu hotelu. „Pro ty, co neví, jede se neustále do kopce a neustále na plný plyn," říkala Renáta Foltysová z Kilpi Triatlon Teamu Opava.

U Sporthotelu Kurzovní odhodili závodníci kola do depa a vyrazili na běžecké okruhy. „Ty letos daly zabrat i těm nejostřílenějším borcům jako Jurkovič, Matra, Jurečka nebo Zadák," poznamenala Foltysová.

Po běžkách na všechny čekala poslední disciplína, běh okořeněný výběhem na Praděd. „Praděd opět nezklamal a závodníkům ukázal svoji světlou stránku. Slunce svítilo celý den, i když vítr u vysílače si se závodníky pěkně pohrával," povídala Renáta Foltysová.

V cíli se po hodině a jednadvaceti minutách objevil jako první Marek Rauchfuss následovaný prvním slovenským závodníkem Tomášem Jurkovičem, pro třetí místo si doběhl Pavel Jindra. V ženách vybojovala titul Anna Brychtová.