Jenže nakonec bylo všechno jinak. „Ještě v týdnu byly podmínky ucházející. V sobotu se měl běžet závod bruslením, v neděli klasicky. Sobotní závod pořadatelé zrušili už s předstihem, na bruslení bylo hodně málo sněhu. Klasika se měla jet. Jenže v pátek přišel déšť a celá trať uplavala," vykládal o zrušení JeLyManu Václav Sedláček.

Jesenický maratón je už druhým závodem české Ski Tour, který neproběhl v termínu. Prvním z nich byl Orlický maraton. „JeLyMan je odložený na konec března. Taky Orlický maraton se posunul na březen. Ten by snad nakonec proběhnout měl. Jenže ty podmínky se mění každým dnem. Letošní zima je v tomhle hodně nevyzpytatelná," poznamenal loňský vítěz Ski Tour.

Obhajoba vítězství v seriálu je z jeho pohledu v nedohlednu. „Abyste byli započítání do konečných výsledků Ski Tour, musíte bodovat minimálně ve čtyřech závodech. Já mám odjeté dva, dva byly přesunuté. Někteří kluci mají tři, dosavadní všechny čtyři. Taky proto jsem až dvaadvacátý," vysvětlil situaci v seriálu Ski Tour Sedláček.

Rýmařovský „laufař" je směrem k dalším závodům spíše skeptický. „Myslím, že už se to ani neodjede. Třeba JeLyMan se vždycky jezdil až v březnu. Jezdilo se na Skřítku, tam vždycky sníh byl. I když už tál, tak přes zimu ho napadlo tolik, že nebýval problém," krčil rameny Václav Sedláček.

A tak letošní zima byla k běžci z Rýmařova hodně macešská. „Odjel jsem jen pět závodů, dva v Itálii, Jizerku, Karlovskou padesátku a jeden menší závod v Nové Vsi. Samozřejmě v cizině závody probíhají, ale na to nemám čas, ani prostředky. V plánu je ještě Jesenická sedmdesátka, ale je ve hvězdách, jestli proběhne. Je to prostě hrozná zima," povídal Sedláček a dodával:

„Připomíná mi to sezonu před dvěma lety, kdy jsem odjel Vasův běh, ale z celého Ski Tour se neodjel jediný závod, i Jesenická sedmdesátka byla zrušená."

Tuzemským běžcům tak nezbývá nic jiného, než se vrhnout na kolečkové lyže. „Před třemi dny jsem byl na kolečkových lyžích. Bylo dvanáct stupňů, suché silnice. Za chvíli tak budeme jezdit celoročně," posteskl si Václav Sedláček.