BK Pelhřimov - TJ SlavojBruntál 37:66 (6:18, 17:21, 5:12, 9:15)

Před zápasem v Pelhřimově panovaly u bruntálských trenérů obavy, zda budou děvčata po dlouhém cestování schopná sehrát s favoritem ligové soutěže rovnocennou partii. Ty ale vzaly ze své hned po vynikajícím vstupu hráček Slavoje Bruntál do utkání. Bruntálská děvčata předváděla rychlý, účelný a velice pohledný basketbal. Jedna útočná kombinace byla pohlednější než druhá a také v obranné fázi mladé basketbalistky Slavoje své domácí soupeřky k ničemu nepouštěly.

První čtvrtina se hrála pod taktovkou děvčat Slavoje, která získávala většinu míčů a svou hru dokázala vyjádřit i bodově. Druhá čtvrtina byla od začátku podstatně vyrovnanější. Útok Slavoje však byl stále efektivní, ale mezery měly hostující hráčky v obraně. Domácí tým Pelhřimova bojoval o zvrat ve vývoji utkání a proti první čtvrtině se přece jen prosazoval pod košem hostů mnohem výrazněji. Slavoj si i přesto udržoval značný bodový náskok, který dával v polovině utkání naději na úspěšný výsledek.

Basketbalistky Slavoje se na soupeřky dobře připravily a do druhé poloviny zápasu vyrukovaly s ofenzivní taktikou. Bruntál převáděl rychlý basketbal s řadou pěkných akcí zakončených úspěšnou střelbou. Domácí hráčky nenašly na hru bruntálského týmu recept a byly nucené vrátit se k osobní obraně. Ani ta ale zlepšení ve hře Pelhřimova nepřinesla. Slavoji se dařilo zvyšovat náskok a ve zbylém průběhu utkání již nebylo o vítězi pochyb. Bruntálské basketbalistky si z Pelhřimova odvezly po skončení utkání vysoké a zasloužené vítězství v poměru 66:37 ve svůj prospěch.

Body: Jedličková Kateřina 27, Barnetová Sandra 14, Pečová Monika 9, Urbanová Michaela 9, Svobodová Eva 3, Ďuricová Kateřina 2, Pečová Martina 2, Hollerová Aneta, Pečová Markéta. Trojky: 0:1, trestné hody: 13/7-32/15, fauly: 25:19, rozhodčí: Havlíček Petr a Jírovec Luboš.

BK Žďár nad Sázavou - TJ Slavoj Bruntál 59:56 (10:15, 21:10, 13:23, 15:8)

Povzbuzené sobotním výkonem v Pelhřimově vstupovaly bruntálské hráčky optimisticky naladěné i do druhého víkendového zápasu v neděli dopoledne ve Žďáru nad Sázavou. Děvčatům ze Slavoje se opět výborně podařil nástup do utkání, kdy se jim díky lepšímu proměňování střeleckých příležitostí podařilo bodově odskočit. Potíže měly hráčky Slavoje s celoplošnou a tvrdou obranou domácích hráček, která jím na palubovce značně ztěžovala pozici.

Hosté během utkání viditelně šetřili síly a prostor na hřišti dostaly hráčky z lavičky. Cílem bylo šetřit se na závěr zápasu, ve kterém se rozhodovalo. Čáru přes rozpočet ale udělalo Slavoji rozhodčími rozdílné posuzování některých zákroků na obou stranách. Díky tomu se Slavoj jen těžko dostával do střeleckých pozic, ale zato mnohem lehčeji se mu sbíraly fauly. Nejvyšší hráčka Slavoje tak získala čtyři fauly během svých prvních minut na hřišti.

V třetí čtvrtině se hostující hráčky pokoušely o otočení skóre. V útoku se Slavoji nedařilo, ale zato se zlepšila obranná činnost. Z ní zakládaly hostující hráčky rychlé protiútoky až pod koš a do konce třetí čtvrtiny se jim podařilo získat až čtyřbodový náskok.

Vstup do posledního dějství přinesl Slavoji nadějné navýšení náskoku hostů na osm bodů. V dalším průběhu se ale hostujícím basketbalistkám přestalo dařit a své sehrála i částečná nervozita. Hráčky nevyužívaly dobré příležitosti a zhoršila se i přesnost přihrávek. Domácí hráčky měly navrch a dařilo se jim postupně snižovat náskok Slavoje.

Situaci na palubovce podlehli i rozhodčí, kteří trestali hostující basketbalistky snad i za křivý pohled. Na druhé straně držení, nastavování nohou a strkání domácích hráček bylo posuzováno v souladu s pravidly. Po dvou neúspěšných trestných hodech domácí využily rychlý protiútok a dostali se třináct vteřin před koncem utkání do jednobodového vedení. Následně pak porážku Slavoje potvrdily košem v poslední vteřině.

Body: Barnetová Sandra 20, Jedličková Kateřina 14, Urbanová Michaela 8, Pečová Martina 4, Pečová Monika 4, Svobodová Eva 4, Ďuricová Kateřina 2, Hollerová Aneta, Pečová Markéta, trojky: 0:1, trestné hody: 27/11-17/7, fauly: 16:22, rozhodčí: Janda Viktor, Ryšánek Tomáš.

„Děvčata podala o víkendu velice dobrý výkon. Hlavně sobotní hra byla velice povedená a vítězství zcela zasloužené. Nedělní zápas byl odehrán také dobře. Konečná porážka zamrzí, ale na dobrém pocitu z výkonu děvčat to nic nemění,“ řekl po utkání ve Žďáru nad Sázavou jeden z bruntálských trenérů Dalimil Morys.