Po semináři následovaly v neděli 13. června zkoušky v bojovém umění Jiu-Jitsu. Obě akce pořádala Budo škola jiu-jitsu Krnov. Semináře se mimo hlavního krnovského trenéra Renshi Petra Hermanna (4. dan jiu-jitsu, 3. dan hanbo-jitsu a 1. dan allkampf-jitsu) zúčastnili hosté Sensei Jiří Laštůvka (2. dan jiu-jitsu a 1. dan hanbo-jitsu) a Sensei František Skoupil (1. dan jiu-jitsu).

Tito tři instruktoři školili v průběhu dne více než dvě desítky nadšenců z Krnova, Bruntálu, Jeseníku a Dětřichova v praktické sebeobraně, a to jak beze zbraně, tak za pomoci krátké tyče nebo provazu. Následující den proběhly zkoušky v bojovém umění Jiu-Jitsu. Celkem dvanáct lidí, kteří se na zkoušky přihlásili, bylo dohnáno až na samý kraj svých sil a schopností neúprosnou komisí, kterou tvořili Renshi Petr Hermann, Sensei Marin Svačinka, Sensei Adam Dovrtěl a Sensei František Skoupil.

Nejzajímavější podívanou byla zkouška na mistrovský stupeň 1. Dan (první černý pás), kterou s pochvalou složil Jaroslav Belko. V další technických stupních obstáli: na 1. kyu (hnědý pás) Karel Langer a Janík Petr, 2. kyu (modrý pás) Daniel Rovnaník, 3. kyu (zelený pás) Kristýna Bystrianská, 4. kyu (oranžový pás) Martin Lázár a na 5. kyu (žlutý pás) Ivanov Alexandr, Karolína Ovčáčková, Jan a Jakub Komárek, Repper Lukáš a Chorovská Michaela.

„Někteří ze zkoušených se sice v závěru zkoušky jen taktak drželi na nohou, ale i přesto nakonec zkoušku zvládli všichni i přes některá zranění, která se v průběhu zkoušky objevila,“ řekl závěrem zkoušek hlavní krnovský trenér a zároveň neúprosný porotce zkoušek Renshi Petr Hermann.