Jak jste spokojen s výkonem mužstva ve víkendových zápasech?

Celkově jsme podali v obou zápasech zodpovědný výkon až na určité výpadky v některých částech zápasů, kdy už bylo vše rozhodnuto. To už byli na hřišti hráči z lavičky, kteří bohužel nebyli na hru tak koncentrováni, jak by měli. Odrazilo se to výpadkem ve střelbě, kdy hráči stříleli z nepřipravených pozic jen proto, aby se sami zapsali do výsledkové listiny. Když jsme se vrátili po domluvě ke své hře, bylo pak vše v pořádku. Ale celkově jsem byl s předvedenou hrou hráčů základní rotace naprosto spokojen.

Valachy jste porazili jednoznačně.

Zápas byl prakticky rozhodnut už po první čtvrtině. Faktem je, že jsem se snažil poslat do hry všechny hráče, kteří seděli na lavičce a některým trvalo déle, než se rozehráli. Bylo to vidět především ve druhé čtvrtině. Pak už jsme převzali otěže pevně do svých rukou a výhra o téměř 50 bodů hovoří o všem. Hosté předvedli bojovnost a nelze jim upřít snahu, ale bez svých hostujících hráčů ze Zlína neměli u nás šanci. My jsme využili svých herních zkušeností z ligových zápasů, zatímco soupeř je nováčkem a dosud hrál pouze oblastní přebor.

Posily se osvědčily

A co Karviná? Upevnili jste si druhou příčku ve skupině a moc jste se nenadřeli…

Zápasy s Karvinou jsou pro nás hodně prestižní, s tímto celkem se utkáváme prakticky od minižákovských kategorií. Vždy se snažíme jeden druhého něčím překvapit a mezi námi je patřičný respekt a rivalita. Zatím máme v posledních sezonách mírně navrch, ale Karviná nás mocně dotahuje. Už první zápas v Karviné jsme vyhráli se štěstím v prodloužení a tato porážka byla jednou z příčin, aby vedení mužstva dovedlo k týmu posily. A ty se mu podařilo velmi dobře zapracovat a od té doby měla Karviná jen jednu porážku s absolutním lídrem Vysočinou. Proto jsme i my přivedli do našeho celku posily z opavského mužstva a tím jsme soupeře dokonale překvapili. Zápas jsme rozhodli vynikajícím výkonem ve druhé čtvrtině, kdy jsme rychlým přechodem do útoku vybojovali náskok 16 bodů. Je jen škoda, že střídající hráči v době, kdy jsme vedli o 20 bodů, zbytečně zmatkovali a nechali soupeře vrátit do hry. Na hřiště musela zpátky základní pětka a ta už dovedla zápas v klidu k výhře. Ale udělali jsme z toho zbytečné drama.

V neděli se předvedly i opavské posily. Jak se vám osvědčily?

O kvalitách obou hráčů není třeba diskutovat. Naši hru hodně zrychlili, měli dobrý přehled po hřišti a nenechali se překvapit presinkem hostů. Je vidět, že extraliga je opravdu o patro výše a tito kluci mají oproti nám obrovské herní zkušenosti. A to se Matúšovi Kopfovi vůbec nedařilo střelecky z dálky, přičemž dal 17 bodů. Ale při hře jeden na jednoho byl k nezastavení. Naopak rozehrávač Jan Kupčík byl další variantou pro organizaci naší hry, výbornou změnou pro zmatení soupeře, který se připravoval na naši jedničku Opršala a k tomu byl autorem 16 bodů. Prostě celkově pro nás absolutní přínos.

Chtějí postoupit

Čeká vás téměř měsíční přestávka. Jaké jsou ambice pro druhou polovinu ligy?

K postupu potřebujeme ještě vyhrát hodně zápasů, kterých nám zbývá pět. Budeme muset vybojovat minimálně jednu výhru na hřištích soupeřů, nejlépe hned v Jindřichově Hradci. A k tomu musíme doma porazit Přelouč a Kroměříž. To bude pro nás asi klíčový zápas. Nerad bych cestoval do Ostravy s tím, že tam musíme vyhrát. Hra tohoto soupeře nám doma nesedla a nedokázali jsme si poradit s jejich obranou. Výhodou pro nás je i to, že máme s Karvinou lepší vzájemný zápas a v případě rovnosti bodů se budeme radovat my. Horší je to s Kroměříží, kde jsme po náročném cestování z Pardubic prohráli o 21 bodů. Ale bereme jakoukoliv výhru.

Myslíte, že ve druhé polovině sezony můžete atakovat znovu první příčku, která patří suverénní Vysočině?

Tato varianta absolutně nepřichází v úvahu. Do konce první části ligy zůstávají pouze tři kola, to znamená pro Vysočinu šest zápasů. Zatím ještě neprohrála ani jednou a nevím, co by se muselo stát, aby prohrávat začala. Asi by tam musela vypuknou epidemie, což jim ovšem nepřeji, nebylo by to sportovní. My chceme bojovat o třetí příčku, která nám postup do finále zajistí. Na více asi v současné době nemáme. A na Vysočinu nemají prozatím ani ostatní naši soupeři, takže to vypadá, že vyhraje naši skupinu bez porážky. Stejně je na tom Kladno ve skupině A a to je možná jediný soupeř pro toto mužstvo.