Jeden z nejvýznamnějších Krnovanů učil ještě před druhou světovou válkou děti v první české třídě. Kromě tělocviku vyučoval také němčinu. Nakonec musel stejně jako většina čechů ze Sudet odejít. Po válce se však do Krnova vrátil i se svojí manželkou a žijí zde společně doposud. Sportu se věnuje od mládí.

Už v roce 1932 vstoupil do Sokola Krnov a skvělou kondici si udržuje i dnes pravidelným cvičením, zahradničením a procházkami. „Zrovna teď moc cvičit nemohu, jelikož se mi obnovilo zranění páteře. To už mě trápí šedesát let. Jinak ale cvičím doma pravidelně. Chodím na procházky, anebo pracuji na zahrádce,“ říká oslavenec.

Třídami učitele Jebavého prošly stovky žáků. „Těch studentů bylo tolik, že si je nemůžu pamatovat. Někteří mi však v hlavě utkvěli a nikdy na ně nezapomenu. Největší radostí je, když vidím, že někteří z nich pokračují v mých šlépějích a také pracují s mládeží ať už v oblasti sportu anebo pedagogiky,“ pokračoval.

Významného sportovce, který se podílel na vzniku krnovské atletiky netěší její současný stav. „Atletika je nyní v Krnově v úpadku, což je docela škoda. Daří se však plavcům, basketbalistům a střelcům. Krnovský sport pravidelně sleduji ve vašich novinách,“ dodal oslavenec, který se již těší na přenosy z olympiády. Pane učiteli, redakce vám přeje vše nej. Vaše kondice a optimismus nechť je pro ostatní příkladem.