Myšlenka otevřít v Krnově fitness centrum vznikla roku 1991. Tehdy se plánovala v bývalých kasárnách výstavba studentského městečka s posilovnou. Zatímco stavba městečka zůstala pouze u myšlenky, fitness centrum se stalo skutečností.

Sportem se zabývá celý život

„Zakládali jsme ho s kamarádem Alexandrem Řeháčkem. Spolupráce trvala čtyři roky. Poté jsem posilovnu převzal a od té doby ji vedu sám,“ řekl majitel fitness centra Jaroslav Mlček, který se sportem aktivně zabývá celý život.

Za devatenáctiletou Mlčkovu éru mu prošlo rukama spousty mužů i žen, které svou snahu zúročili v mnohých kulturistických a fitness soutěžích. Jeho odchovanci se většinou umisťovali na předních příčkách. V posledních letech můžeme jmenovat například Jakuba Prchala, který získal titul mistra České republiky ve váze do 65 kilogramů mladšího dorostu nebo Jana Roška, který po ukončení své třináctileté pauzy v loňském roce převálcoval všechny soupeře v podzimních soutěžích.

Nejen pro nabrání svalů, ale i shodit nějaké to kilo navíc

Do krnovského fitness centra Jalex ale nechodí jen siláci typu Roška a jemu podobných, ale navštěvují ho i ženy, které chtějí shodit nějaké to kilo navíc. „Toto fitness je moc fajn. Je to jednak milým personálem a jednak bohatým výběrem strojů. Co je obzvláště příjemné, jsou tři místnosti, ve kterých si najde svůj koutek opravdu každý,“ řekla milovnice pohybu Petra Foldynová.

Den otevřených dveří

Jako malý bonus na oslavu devatenáctých narozenin, které připadají na 1. října, chystá Jaroslav Mlček překvapení v podobě dne otevřených dveří. V něm si mohou všichni zájemci a sportovní fandové bezplatně vyzkoušet veškeré sportovní stroje a náčiní nebo se na baru, ať už u sklenice šumivého multivitamínu nebo bez něj, poradit s trenéry na vhodném cvičení ušitém na míru.