Již třetí ročník Grand Prix Jalex Krnov proběhne v neděli na Bruntálské ulici v Kofole. Je to jeden ze závodů, které se konají po České republice čtyři – v Krnově, Ostravě, Brně a Březnici.

Na závěr je vyhlášen absolutní vítěz. Vloni se jím stal Krnovák Jan Roško, když nenašel na jednotlivých mítincích přemožitele. Dalším naším borcem, který dosáhl velkého úspěchu na mistrovství České republiky je Jakub Prchal. Ten se v šestnácti letech stal absolutním vítězem mladšího dorostu v Ostravě.

O umístění na víkendovém klání bude rozhodovat pět rozhodčích, kteří jsou delegováni svazem kulturistiky. Hodnotí se svalový rozvoj, souměrnost, vyrýsování svalstva, volná sestava a celkový vzhled. Semifinále a finále soutěže je naplánováno na 12.30 hodin. Vstupné bude činit 100 korun a děti do 12 let budou mít vstup zdarma.

„Děkuji za podporu města Krnova, sponzorům a kolegům v týmu Jalex Fitness Centra, kteří mi pomáhají s organizací,“ řekl hlavní pořadatel soutěže Jaroslav Mlček a dodal: „Srdečně zvu všechny příznivce tohoto sportu na kulturistickou a bodyfitness akci republikové úrovně.“