Tentokrát však vůbec nepřálo počasí a závodníky přivítala zasněžená trať a nízké teploty. To způsobilo, že povrch traťě byl hodně podmáčený a jíl se lepil na motorky, které vážily po objetí několika okruhů o mnoho desítek kg více. Mechanici se zapotili neboť připravit stroje do kvalifikace a rozjížděk dalo mnoho práce a času.

Tentokrát přijelo méně závodníků než obvykle a potvrdilo se, že motokros za těchto podmínek je sport jen pro skutečné chlapy. Někteří se zalekli počasí a část ani nevytáhla motorky z doprovodných vozů. S náročným terénem se motokrosař z Bruntálu vypořádal dobře a v trénincích naznačil, že nebude mít konkurenci.

Do vlastního závodu pořadatelé některé kubatury spojili z časových a organizačních důvodů dohromady a tak vyslali na trať společně třídu 65 ccm, ve které startoval Luboš Huňka a třídu 85 se staršími závodníky. V první rozjížďce se raketovým startem dostal Huňka do vedení a stále zvyšoval svůj náskok, který v polovině závodu byl již nedostižný. Bohužel v jedné z kluzkých zatáček mu podjelo přední kolo a než zvedl těžkou motorku a nastartoval svůj stroj, předjeli jej dva motokrosaři z vyšší třídy 85 ccm.

V cíli byl třetí celkově ve společném závodě bez rozlišení kubatur a první ve třídě 65, kdy druhý v pořadí měl ztrátu dvou kol a někteří závodníci i více. Ve druhé rozjížďce se start již tolik nepovedl a z páté pozice se opatrnější jízdou bez pádu prokousal až na opět třetí místo a nechal za sebou závodníky z vyšší třídy a opět jako vítěz kubatury 65. Byl to pravděpodobně poslední letošní závod a pěkná tečka za povedenou sezonou, která co do celkových výsledků mohla být daleko lepší nebýt jeho zranění.

 

Výsledky třídy 65 ccm: 1. Huňka, 2. Pach, 3. Novák (všichni KTM).