Závod se znovu nesl v duchu soupeření dvou hlavních rivalů: Huňky a domácího Hohmanna. Šťastnější byl nakonec německý lídr, bruntálského mladíka totiž ve druhé rozjížďce těsně před cílovou páskou zradila technika a skončil na stříbrné pozici. Podniku v Obersinnu předcházel premiérový závod Cross Country.

Lubomír Huňka vstoupil do konkurence bezmála devíti desítek čtyřkolek v roli nejmladšího jezdce peletonu. Po hodinové jízdě bez přestávky obsadil velmi dobré čtyřicáté místo, byť odstartoval mezi posledními. Závodníci totiž nejprve doběhli ke čtyřkolce a teprve poté nastartovali motor. Huňku na malý okamžik zradila jeho Honda 450, která naskočila až po chvíli. Během hodinového maratonu ale předjel více jak polovinu startovního pole. „Za úmorného vedra se projeví fyzička a dobrý výkon,“ řekl jeho otec.

Smolná závada

Chuť po medaili Huňka nasytil až v Obersinnu. Na přírodní písčité trati s velkým převýšením diktoval tempo již od tréninkových jízd. Huňkův nejrychlejší čas v měřené přípravě překonal rival Hohmann až v posledním kole. Do první rozjížďky vstoupil bruntálský motokrosař famózně. Od startu se řítil nezadržitelně dopředu a suverénní tempo zachytil pouze domácí Hohmann, který na něj zle dotíral.

Huňka se ale nenechal vyvést z míry a úvodní jízdu dokončil stylem start - cíl. Na začátku druhé jízdy Huňka zaváhal a vystartoval až za Hohmannem. Hned z prvního prudkého sjezdu se však dostal do čela peletonu a jel si pro vítězství. Německý rival neměl šanci a bruntálský závodník podával bezchybnou jízdu až do posledního kola. Nakonec jej při prudkém stoupání zastavila technická závada. Pouhých sto metrů před cílem! Výjezd tak sjel pozadu dolů a i přes potíže s poškozenou převodovkou projel cílovou rovinou na třetí pozici.

Nešťastný Lubomír Huňka tak v celkovém bodování obsadil stříbrnou příčku.