Bruntálský závodník naskočil do nové sezony s velkými změnami. Teprve třináctiletý jezdec v letošním roce přesedlal na čtyřkolky. Definitivně tak opustil terénní motocykl KTM 65. S novým strojem Barossa 150 s minimálními úpravami se Huňkovi daří výtečně. Zatím totiž sbírá pouze medaile. Na dalším německém turnaji ve Wolfshausenu výrazně potrápil vedoucího jezdce seriálu.

Byť ještě Huňka nemůže startovat mezi dospělými, tréninky na silnějším stroji Honda 450 přispěly ke znatelnému zrychlení a bruntálský jezdec do závodu nastoupil s odhodláním zvítězit. Od kýženého umístění jej nakonec dělil jen krůček. Na náročné přírodní trati za pěkného počasí již v kvalifikaci zajel druhý nejrychlejší čas s minimální ztrátou. Od vítěze jej dělila pouhá desetina sekundy.

Výborný start

První rozjíďka se Huňkovi vydařila. Odstartoval suverénně první a jeho raketový nástup zachytil pouze domácí favorit. Oba jezdci se notně vzdálili zbytku peletonu a bruntálský závodník se držel na čele až do osmého kola. Při předjíždění vnitřní strany zatáčky okolo pomalejších soupeřů se ale zbrzdil. Toho náležitě využil německý jezdec, jenž záhy českého zástupce předjel.

Třináctiletý Huňka na domácího suverénna Hoffmana nakonec nestačil a v cíli tak obsadil druhou příčku. Prakticky stejný scénář měla i druhá jízda. Lubomír Huňka znovu zaznamenal výtečný start, ale v souboji o prvenství nakonec podlehl německémusoupeři.