Jelikož hornatá krajina Jeseníků nabízí spoustu možností a tras, kde se dá zdokonalit kondička sportovců, rozhodli se prvoligoví hokejisté z rovinaté Hané na týden přesunout na naše území.

Královská etapa na Praděd, jak své kondiční soustředění nazvali, obsahovala hlavně cyklistické vyjížďky a časovky mnohdy po drsném horském terénu. „Tréninky jsme si deštivým počasím v žádném případě nenechali zkazit. Mohu říci, že máme zatím štěstí. Cyklistická etapa na Praděd byla dokonce úplně bez deště,“ řekl sportovní manažer Josef Podlaha.

Olomoučtí hokejisté nevyužívali jen naši hornatou krajinu. Aby si jejich těla odpočinula a trochu se po náročných časovkách a vyjížďkách zregenerovala, navštívili i aquacentrum v Rýmařově. Poté se zase vrátili do Malé Morávky, kde byli ubytovaní v jednom z místních hotelů.

Mohlo by se zdát, že hokejisté na soustředění především polykají horské kilometry. Zcela tak tomu ale není. „Za celou dobu hoši jeli tři etapy. Z Olomouce na Malou Morávku, na Praděd a zpět do Olomouce. Jinak jezdí třeba osmkrát osmisetmetrové úseky do kopce nebo časovku,“ vysvětloval Podlaha. Velkou zátěž a ostrý horský vzduch zvládli všichni kromě jednoho hokejisty, který onemocněl a byl nucen odjet zpět do Olomouce. Ne každý organismus zvládne udýchat ostré horské ovzduší Pradědu a okolí.