V uplynulé sezoně měl Mičola za cíl především stabilizaci kádru. „Občas jsme to lepili, jak se dalo. Když nám vypadnou dva hráči, je to pro nás velký problém,“ přiznává. Více se o aktuální situaci v hornobenešovském hokeji rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Základní část loňské sezony jste zakončili na sedmém místě, jak jste s tím spokojen?

Poslední dvě sezony jsme se snažili stabilizovat kádr, skončilo nám totiž mnoho opor, které tým táhly. Hodnotí se mi to trošku obtížně. S větší půlkou sezony jsem spokojen, s koncem už spíše ne. Když to ale shrnu, tak se nám podařilo udělat nějakou kostru mužstva, což bylo jedním z cílů. Sedmé místo je nejspíše reálným obrazem toho, na co aktuálně máme. Nějaké vyšší ambice asi momentálně ani nemůžeme mít.

Zmiňujete odchody opor, koho přesně máte na mysli?

Jedná se především o hráče jako Kamil Přibyla, Saša Lhotský nebo Tomáš Lhotský. Hrávali i ve vyšších soutěžích, byli to pro nás rozdíloví borci.

Vidíte aktuálně v kádru hráče, kteří by je mohli v budoucnu nahradit?

Asi největší oporou je momentálně Martin Vrábel, který to už s námi taky táhne dlouho. Některé starší hráče pořád držíme, namátkou Radka Fraše nebo Radka Hejhala. Po těch sezonách na špici to teď tak nějak dáváme dohromady.

V základní části jste sehráli dvě vyrovnaná derby s Krnovem, ale obě jste prohráli. Už jenom kvůli fanouškům to musí mrzet…

Derby je pro nás vždycky svátek, všichni kluci se navzájem znají. V rámci krajské ligy je to podle mě nejzajímavější utkání. Byli jsme rádi, že jsme Krnov hlavně bojovností byli schopni potrápit, poslední tři roky je kvalita na jejich straně.

Ve vyřazovacích bojích jste nestačili na Studénku, čím vás předčila?

Hned po sérii jsem na to měl asi trošku jiný názor, ale postupem času se mi to jeví tak, že Studénka je určitě kvalitnější, ale hlavně spolu hrají delší dobu. Jejich hráči se dobře znají, mají zažitý systém. Chtěli jsme hrát hlavně bojovně, což se nám v prvním utkání příliš nedařilo, ale ve druhém zápase jsme prohráli jen 4:2. Týmy ze špičky jsou momentálně mimo naše možnosti.

Trenére, nová sezona už se pomalu blíží, dají se očekávat nějaké výraznější změny v kádru?

To je těžká otázka. Samozřejmě bychom rádi přivedli kvalitní hráče, ale možnosti klubu jsou dosti omezené, navíc si ještě v tomto směru dosti konkurujeme s Krnovem. Nevidím to ale tak, že jsme rivalové, nebránil bych se naopak ani nějaké vzájemné spolupráci. Krnov má momentálně trošku jiné cíle než my, nám jde hlavně o to, aby hokej pokračoval. Trošku také spoléháme na spolupráci s Opavou, jen mě mrzí, že tam skončil Martin Janeček, se kterým jsme měli nadstandardní vztahy.

Vypadá to, že ztratíte brankáře Lamlu, který se připravuje za Opavu. To by byla velká ztráta…

Ztráta by to určitě byla. Na druhou stranu to bereme jako plus, protože přesně o tomhle by ta spolupráce měla být. Kryštof tady měl možnost pravidelně chytat, díky čemuž se zase může posunout o kus dál. Může to navíc být lákadlo i pro další hráče. Budeme se s tím muset poprat, každopádně si myslím, že Honza Drnda se s tím dokáže popasovat.

Už jste s hráči zahájili přípravu na nový ročník?

Před dvěma týdny jsme zahájili letní přípravu, která by měla mít celkem pět až šest týdnů. Začátkem srpna bychom pak chtěli jít na led v Opavě, protože jsme loni zjistili, že co nenatrénujeme před sezonou, to už se pak těžko dohání. Systém soutěže je náročný a vzhledem k pracovním povinnostem hráčů toho prostoru k tréninku příliš není. Od 15. září by pak měl být led v Benešově.

Nedávno skončilo hokejové mistrovství světa, co říkáte na výkony českého týmu?

Byl jsem mile překvapen, jak pan Říha mužstvo poskládal, ke konci nám jen chybělo trošku štěstí, myslím si, že si kluci zasloužili medaili. V semifinále tam Kanadě spadlo všechno a my jsme v tom zápase produktivní nebyli. S Ruskem už to pak v nájezdech byla loterie. Líbilo by se mi, kdyby se rozhodující zápasy hrály do rozhodnutí, tak jako třeba ve Stanley Cupu. Ale celkově jsem byl našimi výkony příjemně překvapen.o