Hegnus první kvalifikaci nezvládl, v té sobotní byl ale hodně vidět. V sedle s žokejem Marcelem Novákem doběhl druhý. Rychlejší byl pouze Goscater s Jaroslavem Myškou.

„Především jsme splnili kvalifikaci, samozřejmě že druhé místo těší, " usmíval se trenér Čestmír Olehla. „Hegnus ukázal, že je skvělým koněm. Běhalo se ve velkém horku, což se odrazilo v tom, že neskákal tak elegantně. Byl to i rychlý dostih. Doufám, že všem pochybovačům zavřel ústa," dodal trenér.

Stáj ze Světlé Hory měla zastoupení už v prvním dostihu. Jakub Spáčil ale Society Solvent zastavil. „Kuba má zdravotní problémy, trápí ho zraněné koleno, proto dostih skrečoval. Musí se dát zdravotně do pořádku, nyní jej budu honit po doktorech," zvedl prst Čestmír Olehla.

Ve druhém dostihu vedl Taj Mahala Marek Stromský. „Byl to slušný dostih v dobré konkurenci, mohli jsme i vyhrát," okomentoval toto druhé místo zkušený trenér. Další druhé místo urvala sedmiletá hnědka Waikita, tu tentokrát jel Patrick Boekhout. „Druhým místem mě potěšila. Je to kůň, který má rád měkko a bláto. Patrick udělal chybu, propadli si, ale díky skvělému finiši dostih dopadl dobře," pronesl spokojeně Čestmír Olehla.

Posledním zástupcem ze Světlé Hory, který se představil v pardubickém odpoledni, byl sedmiletý hnědák Stretton. „Dostih měl těžký kurz, obdobný jaký má cena Labe. Skončili jsme druzí, ale mohlo to být i lepší," řekl trenér, který celkově pardubický den hodnotil velmi pozitivně.