Ve výborné formě se prezentují v jarní části sezony házenkáři Sokola Krnov. Ti v sobotu odehráli velice prestižní utkání s vedoucím celkem Moravskoslezské ligy. Do Krnova zavítal favorizovaný tým TJ Lesana Zubří.

Lídr ligy přijel do Krnova s přesnými představami o průběhu a výsledku utkání. Zubří chtělo potvrdit svou neporazitelnost a zajistit si kolo před koncem jistotu postupu do 2. ligy. Hosté ovšem v Krnově narazili na tvrdý odpor. Krnované předvedli velice disciplinovaný a bojovný výkon, který lze bez nadsázky označit jako nejlepší v této sezoně. Krnov díky spolehlivé a důrazné obraně držel s favoritem krok a když se přidala ještě pestrá a nápaditá kombinační hra v útoku, museli se hosté o výsledek utkání obávat.

Utkání se pomalu blížilo do svého závěru a byl to překvapivě Krnov, kdo dirigoval dění na hřišti. Ještě několik minut před koncem Krnov vedl dokonce o dvě branky. Ovšem přílišná nervozita a unáhlenost vždy připravili Krnov o míč, čehož zkušený soupeř dokázal beze zbytku využít a potrestat vstřelením potřebných branek. V závěru se oba soupeři snažili strhnout vítězství na svou stranu, ovšem nakonec se museli spokojit s remízou v poměru 32:32. Pro Krnov je tato remíza velmi cenou devízou vlastních schopností, naopak Zubří v Krnově bod ztratilo. A protože nejbližší pronásledovatel Zubří, Sokol Krmelín, zvítězil o šest branek na hřišti Klimkovic, bude závěr soutěže vzhledem k jednobodovému rozdílu mezi soky ještě hodně dramatický. Nejlepším hráčem Krnova byl podle trenéra Aloise Balnera Ondřej Chaloupka, který svým pohybem dělal hostující obraně značnou paseku.

Výborně se prezentovali také střelci Roman Halaška, který vstřelil 9 branek a Josef Bartoníček, autor sedmi přesných zásahů do sítě soupeře. „Pochválit však musím celý tým. Byl to náš letošní nejlepší výkon a hráči předváděli hru, na kterou můžeme být právem hrdí. Jsem spokojen a doufám, že také v posledním kole předvedeme doma kvalitní házenou,“ uvedl Alois Balner. V něm se Krnov utká na domácím hřišti s týmem Rožnova pod Radhoštěm, hraje se v sobotu 9. června od 15 hodin.